09 september 2011

Vahele väike ilutsemisjutt

Kes mind vähegi tunneb, teab, et mulle meeldib tihti oma soengut muuta. Küll teen lokke, sirgestan, lõikan järku, lõikan päris lühikeseks, värvin heledaks, tumedaks või hoopis punaseks, kammin tuka ühele või teisele poole või sirgelt ette. Drastilisematest ettevõtmistest meenub 15-aastaselt juuksemodelliks olnuna saadud punkarisoeng, sellele poole aasta pärast järgnenud värviline soeng ja siis nüüd kevadel, taas juuksemodellina saadud bobisoeng. Soengute muutmine on mu arust lahe ja lõbus ega lase välimusel igavaks muutuda. Mõtlengi juba, mida järgmisena ette võtta :)

Igatahes mõtlema hakkasin ühe teise asja üle. Nimelt on sellest ajast, kui uue soenguga ringi kappan, väga paljud inimesed öelnud, et ma ei näe üldse eestlaslik välja. Vanemad inimesed ütlevad, et meenutan 30-ndate aastate filmistaare ja nooremad .... Meenub, kui kevadel mingi peo käigus mingi tuttava tuttavad, kes mind enne ei teadnud, arvasid, et ma olen venelane. Teisena meenub mulle, kui Innsbruckis suveniiripoe müüja küsis, kas ma olen Venemaalt pärit. Enne polnud ma abs mitte midagi öelnud, isegi mitte seda, et olen Eestist. Kummaline. Tegelikult olin ma üsna meeldivalt üllatunud selliste tituleeringute üle, sest mu arvates on lisaks temperamentsemale loomusele venelased ka ilusamad kui eestlased (kui keegi nüüd solvus, siis on mul ülimalt hea meel, et mu sõnad nii suuri tundeid esile kutsuvad). Huvitav aga, millest selline arvamus kahelt nõnda erinevalt inimeselt tuleb?

7 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Vast sellepärast on peetud Sind venelannaks, et slaavlaste parimad tütred (ja ka pojad) on väga stiilsed, kaunid ja silmatorkavad. Nende jaoks on oma välimuse eest hoolitsemine üle keskmise oluline. Ammu on ju teada-tuntud põhjamaades levinud feministlik mentaliteet, mida järgides on popp ole kole ja välja näha kesksoost. Samamoodi on ka teada see, et ida-euroopa naised pööravad oma välimusele rohkem tähelepanu.

Madlike ütles ...

Jah, tõsi. Nt. Saksas ringi liikudes on tänavapilt päris kole. Ma tõesti ei saa aru, miks peab enda tõsiseltvõtavust demonstreerima hoolitsemata välimusega? Et mitte olla seksobjekt? No tõesti.

notsu ütles ...

mm üks nüanss on veel see, et loodevenelaste hulgas on päris palju soome-ugri päritoluga inimesi, kes on kergelt mongoliidsed (ülespidi nurkadega mandlisilmad). Kui selline soomeugriline tüüp on samas heledat verd, siis on ta tõenäoliselt läänemeresoome päritolu. Ja meie suguvõsas on see antropoloogiline joon päris tugevalt esindatud. Eestis jälle on nii palju verd segatud, et selline puhas läänemeresoome tüüp ei ole väga levinud, tunduvalt haruldasem kui Soomes ja arvatavasti ka haruldasem kui Loode-Venemaal. Ja see soeng tõstab ülespidi silmanurki hästi esile (minu arust on mõni seda sel eesmärgil sihilikult kasutanud).

A stiili mõttes on ta kas vihje kahekümnendatesse (vt Louise Brooks) või kuuekümnendatesse (vt Mary Quant).

notsu ütles ...

Kas bloggeris mu tagid ei tööta või? tavaliselt on nagu töötanud, mis tagidega sa ise linke paned?

Mary Quanti link on see:
http://wikeng.wikispaces.com/Mary+Quant
Louise Brooksi näide võiks olla see:
http://www.doctormacro.com/movie%20star%20pages/Brooks,%20Louise-Annex.htm

Madlike ütles ...

Ma ei tea, pole tage väga pannud, aga kui olen, siis selleks on väga nõme ja keeruline süsteem, mida ma lihtsalt ei viitsi kasutada.

Bobisoeng ise tuli esimest korda moodi pärast esimest maailmasõda, tolleaegsetes saksa filmides on see väga tihedalt esindatud. Hilisemate ilmingutega ma väga kursis pole. Tõsi ta on, see rõhutab rohkem näojooni, kui pikad juuksed.

notsu ütles ...

pärast esimest maailmasõda ongi kahekümnendad.

Madlike ütles ...

Tõsi. Kuldsed kahekümnendad suisa.