03 veebruar 2012

Veebruar

Istun kodus diivanil ja valmistun vaikselt õhtuseks peotralliks. Täna on nimelt Kaisa sünnipäev ja otse loomulikult läheme me seda linna tähistama. Kraadiklaas näitab küll 23 külmakraadi, aga ega see meiesuguseid pealinnaneide heiduta. Nii et - Tallinn, hoia alt.
Ja ma mõtlesin taas, kuidas aeg lendab. Mu vanus ei anna küll mitte mingisugust õigustust sellistele mõtetele, aga kui ma saan paljude sündmuste kohta öelda "6 aastat tagasi", siis see on ikka palju küll. Või pole? Võimalik, et mu peas keerlevad liiga eksistentsiaalsed mõtted, aga vahel on mul lihtsalt selline tunne, et elu kihutab must rongiga mööda ja ma jooksen-jooksen, et peale jõuda .. aga ei jõua. See on kindlasti ka põhjus, miks ma igasuguseid uusi asju proovida tahan.

Aga aitab sellest segasest lobast. Eelmise nädala reedel käisime oma vana võistkonnaga üle pika aja mälumängu mängimas. Napilt - kõigest ühe punktiga - jäime teiseks, aga tunne oli hea, oi kui hea. Tore oli uuesti vana meelistegevusega tegeleda. Kuna Andres Kasesalu enam pole, korraldab koolimälumänge Eesti Mälumängu Liit ja seetõttu on ka küsimused huvitavamad, kui tavalistel koolimälumängudel. Ma tooks ka mõne näite, aga paberid on kusagil eemal ... oot, ma kohe toongi nad siia.

Nii. Spordiküsimus siis:
Hat Trick tähendab millegi kolmekordsega toimetulekut spordis (nt. kolm väravat). Jäähokis kasutatakse mõistet Gordie Howe'i hat trick. Sel puhul tuleb mängul jooksul hakkama saada kolme erineva asjaga: lüüa värav, anda väravasööt ja ... Mida peab veel tegema?

Ja ajalooküsimus ka:
Praeguseks on Miki Hiir juba 83 aastat vana ning vananemise tundemärke pole veel märgata. Tema sünnipäevaks loetakse 18. novembrit 1928, mil esilinastus multifilmi "Steamboat Willie" (aurulaev Willie). Esimeseks hääleandjaks oli Walt Disney ise. Miki Hiire idee tekkis Disneyl koos abikaasaga rongis sõites ning algselt pidi praeguse staari asemel olema hoopis üks teine loom (kes meile rongisõiduga rohkem seostub kui hiir). Milline loom?

Kes teab, see vastab. Mina vaatan nüüd "Seks ja linna" edasi ning annan välimusele veel viimase lihvi. Jaaaaaa minek!

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Kuule, kas piilupart oli hoopis rongijuht?:)

Madlike ütles ...

Vale vastus! Vihjeks, et tegemist on loomaga.