07 mai 2014

Kuidas moega hakkama saada

Hispaanias on moes täpid. Et ma olen salajane täpifänn, siis olin ülirõõmus, kui seda tänavastiili nägin ning lehvisin selle peale ka ise täpilises kleidis ringi. Fototõestus on allpool. Veel märkasin, et nagu lõunamaadele tavaks, on inimesed seal palju väiksemate kompleksidega. Iseenesest on see muidugi hea, aga kuna minus lõi välja professionaalne kretinism (milline trendikas väljend, kas pole?), siis häirisid mind need lühikesed püksid ja särgid, mille vahelt, alt ja ülalt voldid välja purskusid. Ja RETUUSID! Kallid inimesed, miks te seda endale teete? Need ei muuda teid supermodellideks, nagu te arvate.

Muide, mu täpiline kleit (ja ilmselt ka blondid juuksed) lõid vähemalt Toledos küll laineid, sest mind asus pildistama ja filmima kohalik tänavastiilipiltnik. Eks ma muidugi keerutasid ja edvistasin ka keset keskväljakut, nii et oli, mida filmida.

Moest veel. Mul on tunne, et paljudele inimestele on trendidega kaasas jooksmine tõeline katsumus. Või siis oma stiili leidmine. On ju raske, kui moes on kastilõikelised särgid-kampsunid, aga ise oled veidi laiemate puusadega? Või kui hirmsasti tahaks kanda maksikleiti, aga oled 155 cm pikk. Rääkimata siis sellest, kui ülimoodsaks saavad 7/8-pikkuses püksid (mis minu arvates küll mitte kellelegi ei sobi), aga jalad pole kõige pikemad, peenemad ja sirgemad. Ühesõnaga raske, väga raske on trende sobitada oma figuuriga. Nippe ma hetkel jagama ei hakka, aga üldiselt tuleb usaldada peeglit: kui ikka tundub, et see riietusese su figuuriga jõledusi korda saadab, siis pole ju mõtet seda selga toppida, olgu see nii trendikas kui tahes. 

Samas, mis moenõujagaja mina siin olen. Mu riietuse võib võtta kokku kahe pidepunktiga:

1) tennised
2) päikeseprillid

Mis sinna vahele jääb, varieerub kõvasti. Kuigi samas on ka kontsa ja kleidi päevi ning läbipaistvate riiete päevi (neid siis paraku tihemini, kui võiks). Sellega seoses meenus mulle ka paar läbipaistvate riiete kandmisreeglit, mis ma ise välja mõelnud olen, aga neid jagan siis kunagi hiljem.

Kommentaare ei ole: