16 juuli 2014

17. õnnelik päev

- ma olen põhimõtteliselt kogu puhkuse maha maganud, mis on väga hea, kuna mu lemmiktegevus ongi magamine
- mis oleks üks täiuslik päev ühe hea Prantsuse filmita?
- prantsuse kultuurile mõeldes meenus mulle ka, et ma polegi köögis täiesti lootusetu: sibulasupp tuleb igatahes imehästi välja! 
- kahe magamise vahepeal põikasin Paavlisse (mis on mu kodust u 20-minutilise jalutuskäigu kaugusel) ja leidsin sealt 2 eurtsiga teksad, mis istuvad imehästi. Veidi võiks muidugi alla võtta.
- mõtlesin, et küll ma olen ikka viisakas inimene. Ma ei taha inimestele halvasti öelda, isegi mitte telefonimüüjatele

Aga kuna ma kogu aeg ainult magan, siis ma ei suudagi midagi põnevat oma tegemistest kirja panna. Küll aga olen ma tõesti hakanud viimasel ajal mõtlema viisakusele. Täpsemalt sellele, mis sunnib inimesi täiesti võõrastele ütlema halvasti. Sellist käitumist kohtan ma igal pool - poes, tänaval. bussis jne jne. Või miks öelda ka lähedastele halvasti. Ilmselt olen ma naiivitar ja ei mõista kibestunud inimeste maailmavalu, aga kuna ma olen enda arvates siiski äärmiselt ratsionaalne inimene, siis ma ei näe halvasti ütlemises lihtsalt mõtet. Ega see inimesi paranda, toob vaid endale halba. Üldiselt proovin ma ennast sellistest lihtsalt eemale hoida. 

Laupäeval lähen aga sünnikoju ja kavatsen ainult rõõmus ja positiivne olla. Ja enne seda meenutada, mida mina tegin seal vihmaste ilmadega. Hmmm ... ilmselt olin kodus? Ühte korda ma mäletan, kui keelati vihmaga (eriti rõlge torm oli) välja minna, aga mul oli hädasti vaja küpsiseid osta ja seega hüppasin ma lihtsalt aknast välja. Vahel käisin rannas ka, ikka vihmaga. Väiksena sai ikka igasuguseid vahvaid asju asju tehtud. Mu lapsepõlv oli vist ikka palju vahvam, kui tänapäeva lastel, sest a) ma käisin juba 5-aastasest saati üksi väljas (venda ma ei arvesta), b) ma ei kadunud ega eksinud ära ega saanud surma, c) kui vihma hakkas sadama, siis mind ei kärutatud tuppa, vaid kästi jalga panna kummikud ja selga vihmamantel ja öeldi, et ega ma suhkrust ei ole, et vihma ei talu. Tänapäeva lapsed aga tunduvad haigeks jäävat iga väiksese tuulehoo peale.Vähemalt arvavad seda nende vanemad.

Kommentaare ei ole: