03 juuli 2014

4. õnnelik päev

Täna olen ma õnnelik, sest ...

- ma olen sõltumatu. Tegelikult on sõltumatus üks suur vale, aga hetkel pean ma silmas seda, et ma ei sõltu teistest inimestest (peale oma tööandja muidugi, aga töö on mul tore) ja ma saan olla oma otsustes nii vaba, kui ühiskonnas võimalik. Ma olen majanduslikult iseseisev ja vastutan oma väljaminekute ja sissetulekute eest üksi. Imeline tunne!

- maailm on lahti. Ma saaksin minna kasvõi homnepäev teise riiki elama, kui ma vaid tahaksin, aga ma ei taha. Lisaks saaksin ma minna õppima ükskõik mida. 

- ma olen terve. Aneemiat ma ei arvesta, sest see pole elu segav haigus. Mul pole mingeid kroonilisi haigusi, mis sunniksid mind ravimeid võtma või häiriksid mu tavapärast elu.

- ma pole mitte kunagi elus dieeti pidanud, sest ma lihtsalt ei võta juurde. Sel ajal kui mu kursaõed šokolaaditahvlilt kaloreid lugesid, sõin mina südamerahuga terve šokolaadi ära. Ja pärast lisaks veel jäätist, praade ja makarone. Võin öösel kell 3 süüa niimitu burgerit, kui ma tahan. Ma tean, ma pole maailma parimas vormis, aga üldsus ütleks ikkagi, et ma olen sale, nii et milleks dieedid? Anorektiliseks ei tahaks ma nkn muutuda.

- mul pole allergiaid ja ma võin süüa, mida ma tahan (oih, ma juba mainisin seda)

- mul pole sõltuvusi. Nüüd pean ma silmas seda, et ma võiksin praegu minna ja suitsetada maja ees kaks sigaretti ja seejärel kuu aega suitsupakki isegi mitte vaadata. Alkoholiga sama: kui kusagil on, siis klaasikese ikka võtan, aga pole probleeme kuid ja kuid ilma olla. Kohviga sama lugu. Ja magusaga. You name it!

Täna väikeseid asju ei nimetanudki, aga eks mul ole filosoofiline puhang. Enne puhkust on ikka. Pealegi loen ma praegu Oksaneni raamatut, mille peategelane on buliimik ja see on viinud mu mõtted väga palju söömisele, sõltuvustele, välimusele ja muule sarnasele.

Kommentaare ei ole: