24 juuli 2014

Tarbimisviha


Olen muutunud tohutuks tarbimisvastaseks ja eriti selles, mis puudutab "pärispoode". Kaltsukates võin ostelda küll ja veel, kuigi ega ma ka seal olla ei viitsi – juba sisse astudes mõtlen, et tahaks ära ja lasen peast läbi oma riidekapi, et veenduda, et mul ikkagi pole midagi vaja. Suvel on hea, sest ei peagi eriti midagi kandma, talvel on veidi nutusemad lood.

Aga miks ma erilisse tarbimisvihasse olen laskunud? Eks ikka toopärast, et mida vanemaks ma saan, seda enam ma näen, et ega tegelikult inimesed märka, mida sa kannad, mis ilutooteid sa kasutad ja kas sul on ikka viimse moe järgi sirgestatud soeng. Puhas ja korralik peab muidugi olema ja lõhna võiks ka kasutada (mitte üleiliia loomulikult), aga viimase moe järgi jooksmine on lihtsalt mõttetu. Rääkimata siis sellest, et millegipärast puudub osadel inimestest stiilitaju, aga see on hoopis teine teema. Ühesõnaga, kena ja stiilne saab välja näha ka ilma suuri rahasummasid kulutamata. Ma ei väsi kordamast, et ma leidsin oma uued lemmikteksad Paavlist 2 eurtsiga.

Kaltsukate suur pluss on ka see, et sealt leiab riideid ja jalatseid, mida kohe kindlasti teistel pole. Minu üks suurimatest hirmudest on küll see, et äkki lähen kuhugi peole ja kellelgi on seljas sama kleit. Lisaks on kaltsukariided pika puuga üle ka kvaliteedis, sest vanasti tehti riideid kandmiseks. Tänapäeval enam mitte.

Aga stiilitaju juurde tagasi tulles, siis on asju, mida ma mitte kunagi ei kanna. Kui keegi mind juhtumisi näeb milleski sellises, siis palun mind toimetada vaimuhaiglasse.

Need on: värvilised/mustrilised püksid, neoonvärvides balletiseelikud, nabapluusid, haaremipüksid, kastiõikelised kampsunid, nokamütsid, peavõrud, plastmassist "ehted", lillede või muu jamaga juuksekaunistused, sädelevate logodega käekotid, suurte logodega särgid/püksid/kampsunid, vestid ja kõik need asjad, mis mulle praegu meelde ei tule.


Kommentaare ei ole: