04 august 2014

Raamatukriis

Olen veetnud neid rõlgelt kuumi päevi oma kaitsvate ja jahedate seinte vahel ja lugenud nädalavahetusega läbi Hargla viimase raamatu. Nüüd on taas nõutu olla, sest mida nüüd lugeda? Üks raamat on mul veel pooleli, aga see on e-raamat ja seda loen ma lõunapausidel netis. Ehk siis taas üks igavikuline küsimus: mida lugeda? Mul on praegu selline krimkade või põnevike tuju, nii et eksistentsiaalsed romaanid jäävad hetkel kõrvale. Peaks varsti jälle raamatukokku minema. 

Ja kui ma praegu tööl olema ei peaks, siis ma tuleks ikkagi siia, sest siin on konditsioneer! Ma lihtsalt ei talu kuumust, nüüd veelgi vähem, ja see tähendab, et praeguste ilmadega ma ei saa välja minna. Juba paari sammu järel hakkab pea valutama. Tööl aga on mõnusalt jahe.

Aa, teine raamat, mida ma loen, on "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus" ning see on küll üks äge raamat, mida ma soovitan kergeks suvelugemiseks kõigile. Kellele meeldis Švejk, see armastab ka toda raamatut. Granteeritult. Ja kellele ei meeldinud, see võiks nüüd oma maitset vahetada.

Kommentaare ei ole: