11 september 2014

Ei saa mina tänapäeva memmepoegadest aru. Kuidas on võimalik, et inimene ei taha oma vanematest eraldi elada? Siinkohal mainin vahele, et ma ei pea silmas olukordi, kus inimene lihtsalt ei saa kodust ära kolida, näiteks pereliikme haiguse tõttu või kuna ta töötab nii madalapalgalisel kohal, et korteri üürimine on võimatu. Aga kõik ülejäänud?

Kusjuures see viimane põhjus, mille välja tõin, on põhjus vaid mööndustega. Meil on palgad väikesed, tõesti on. Ma ei leia, et see on normaalne, et klienditeenidajad saavad palka u 500 eurtsi kuus ja siis eeldatakse, et nad elavad sellest ära. Ei ela ikka küll, kui tuge pole. Aga vahe on selles, kas inimene on sunnitud sellisel kohal töötama, kuna tal tõesti pole muud võimalust, või ta lihtsalt vegeteerib oma madalapalgalisel kohal, kuna vanematekodus ju tegelikult elamise eest maksma ei pea ja seega puudub ka mott parema töö otsimiseks. Olen ise töötanud klienditeenindajana ning näinud nii esimest kui ka teist tüüpi inimesi. Esimest tüüpi inimesed ei vingunud aga kunagi, teised ... ma ilmselt ei pea mainimagi. 

Ja siis need, kes saaksid ära kolida, aga  ... no krt, mugav on ju, kui keegi tuba koristab ja külmkapp on sööki täis. Üüri ka maksma ei pea, nii et kogu palk kulub oma lõbuks. Olgu, kui nende vanemad lubavad ja sellist eluviisi võimaldavad, siis palun, aga kuidas, kuidas on see võimalik, et nad ei taha iseseisvust? Ma ei kujutaks ette ka, et peaksin nii elama. Eks ikka võtab meele mõruks, kui külmal talvel peab rohkem maksma, kui hinnad kallinevad ja kui tulevad ettenägematud kulutused, näiteks boiler kukub laest alla, aga ma ei vahetaks oma praegust elu eales selle vastu, et koliksin vanematekoju. Praegu ei pea ma kellelegi aru andma, miks ma midagi ostan või kui ma kodus midagi ümber korraldan. Ma saan minna koju, millal tahan, visata jalad seinale ning vahel jätta päevi koristamata. Või vedeleda ööd läbi teleka ees ja süüa pitsat. Mitte, et mul kodus hullud keelud peal oleksid olnud – vastupidi! Aga praegu olen ma iseseisev ja isegi kui keegi tahaks mu elustiili kritiseerida, siis ta ei saaks.


Kommentaare ei ole: