19 september 2014

Helsinki

Ühe juubelikinkidest olen ma juba kätte saanud – nimelt teatas Viking Line, et sünnipäeva puhul saan septembris sõita Helisingisse koos kaaslasega tasuta. Seda polnud vaja mulle mitu korda öelda, nii et kohe olingi Vikingi kodukal pileteid broneerimas. Järgmisel laupäeval ongi minek. Ilmad tõotavad küll kehvakesed tulla, aga kindlasti mitte nii hullud, kui 2007. aasta kevadel (!), kui läksime Kaisaga Helsingisse ja terve päeva möllas lumetorm.

Seekord väljub reis samuti liiga vara, aga otsustasin, et mängime Kalevipoegi ja magame laevatoolidel. Kui Kaisaga käisime, siis oli meil kajut, aga igakord sellist luksust endale lubada ei saa.

Tavaliselt olen niisama linna peal ringi tuianud, aga seekord oli mul suurejooneline plaan minna pin-up poodi. Paraku avastasin, et ohhoo, laupäeviti on see kinni. Heaoluühiskonna võlud! Mis seal ikka, pean siis tavapärase kirpputoriga piirduma. Et reis liiga ostlemiskeskseks ei muutuks, siis mõtlengi praegu, kuhu minna veel. Ulvi on propageerinud Sealife'i, aga seal möödub terve päev ning ma tahaks midagi muud ka jõuda teha. Aga mida? Peab juurdlema. Lisaks oleks vaja ka soomekeelsed väljendid meelde tuletada. 

Huvitav, kas pärast H&Mi Eestisse laienemist jäi ka ostoksille minevate eestlaste arv väiksemaks?

Keegi võiks nüüd mulle Stockireisi või siis veel mõne lähimaareisi kinkida. Kaugele ma hetkel minan ei riski.


Kommentaare ei ole: