26 september 2014

Viimase hetke plaanid on kõige toredamad. Piisab vaid, kui keegi mainib, et Lõuna-Eestis on palju seeni, ning kohe on mul bussipiletid Tartusse ostetud ja kogu nädalavahetuse plaan, mis hõlmas igasuguseid vajalikke toiminguid, ümber mängitud. Sügis on aga Tartus oluliselt ilusam kui Tallinnas, nii et lausa patt oleks sel lasta mööda minna. Kui ma veel noor ja õpihimuline olin, siis alati, kui kultuuriloo loengusse Näituse tänavale üle Toomemäe kõndisin, imetlesin kollast lehemerd. Nii ilus! Vahel ma muidugi ei jõudnudki loengusse, sest no igavamat loengut annab otsida. Magada oli mujal palju mugavam.

Kusjuures see pole üldse kindel et seenele seekord minna saab, aga ka niisama on Tartus piisavalt kolistamist. Loodan muidugi, et ma ei vedele terve aja kodus, vaid ikka olen kasulik ja operatiivne ka. Mõne ülikonnalaenutuse tahaks üles otsida, nii et kui keegi juhuslikult satub seda täna lugema, kes teab Tartus häid ülikonnalaenutusi, siis palun, ärge hoidke oma teadmisi vaka all! Tallinnas on nkn lootusetu seis kõiges, mis puudutab riietumist.

Mis veel viimase hetke reisidesse puutub, siis vanasti sai neid oluliselt tihemini harrastatud. Siis oli ka muidugi vaba aega rohkem käes, nii et tihti sai päeval mõeldud, et oo, läheks sinna ja sinna (mingid erinevad kohad üle Eesti) ja mõte teoks tehtud. Hmm ... praegu mõtlen, et ilmselt olin ma siis ka palju rikkam, et niiviiisi tuuritada sain, praegu ma kogu aeg ilmselt ringi ei tormleks.

Kommentaare ei ole: