10 november 2014

Ootus

Mul hakab vaikselt kõrini saama sellest ooterežiimi peal tiksumisest. Tahaks mingisuguseid muutusi! Või noh ...  teistsuguseid muutusi. Tallinna hallus hakkab mind väsitama ja ma olen üsna kindel, et just selle pärast ma ei suudagi vahel mõtteid koondada. Või oleks vaja lihtsalt väikest rutiinist välja hüppamist, mine võta kinni. Reisileminek on praegu arsaadavatel põhjustel muidugi raskendatud ja ausalt öeldes poleks see ka eriline muutus. Vaheldus, seda küll, aga muutuseks oleks vaja midagi põhjapanevamat. 

Ja siis ma olen hakanud mõtlema, mis ikka on tähtis siin elus. Varem arvasin, et sõbrad ja nendega koosveedetud aeg on kindlalt tipus, aga nüüd olen hakanud mõistma, et sõpruseks ja kindlustundeks on sellest vähe. Või siis lihtsalt kummaline (aga samas üsna etteaimatav) on see, kui sõbrad arvavadki, et sõprus põhineb ühistel väljaskäimistel ja lõbutsemistel, aga kui tahaks, et keegi lihtsalt tunneks huvi ja küsiks, kuidas läheb ... või lihtsalt aktsepteeriks teistsuguseid valikud, siis seda on ilmselt liiga palju. Õnneks mitte kõigi poolt. Ja see on ka põhjus, miks mu silmad on aina enam ja enam Tartusse pööratud. 

Pööratud aga vaid oma unistustes, sest Tartus töö leidmine on üks vaevarikas tegevus. Töö veel, aga normaalne palk on selline asi, mida heade mõtete linnas ei pakuta. Aga kui tööind aina väiksemaks muutub ja rõsked tänavad aina hallimaks, siis tekib tunne, et palk polegi kõige tähtsam. Loll pea! Kohe näha, et lapseootus pole mõistusele hästi mõjunud. (See meenutas ka seda, et ilmselt järgmised paar aastat ma nkn tööd teha ei saa). Aga ikkagi.

Lisaks muudele ootustele ootan ma ka seda, et vaikselt võimust võtma hakanud depressioon üle läheks. Mõni päev on täitsa buen olla, aga siis mõni päev roniks mööda seinu ja lagesid. Ega suhtleks mitte kellegagi. Hoidku veel selle eest, et keegi julgeks kommenteerida midagi selle kohta, kui lihtne ja tore elu mul on, ilmselt lendaks talle üks lillepott vastu vahtimist. Nii et jah, üle võiks see saada. Mitte, et ma kuidagiviisigi sellega tegeleda suudaks või tahaks. 

Ootan ilmselt ka deus ex machina't, kui juba ootamiseks läks.

Kommentaare ei ole: