06 jaanuar 2015

Pärnus

Nädalavahetuse veetsin Pärnus. Tavapärane Steffaniskäik jäi küll ära (ausalt öeldes ei tulnud meeldegi sinna minna), aga seevastu tegelesin seal muude toredate asjadega. Laupäeva õhtul näiteks käisin Fabergé ballil, mis oli uhke, oi kui uhke. Naised olid kõik ballikleitides ja ma olin õnnelik, et ma polnud siiski otsustanud panna oma lühemat musta kleiti. Muusika oli ilus ja tants ka, aga veidi jäid mind häirima kaks asja: a) inimesed pildistasid ennast iga nurga peal ja b) lubatud furšettlauast polnud haisugi. Mitte, et ma sinna sööma oleks läinud (kuigi ... keda ma ikka petan), aga kui kavas lubatakse suupisteid, siis ma kokkuhoidliku inimesena ei söö enne. Õnneks kohvikukesed olid ikka lahti, nii et kohvi ja kooki sai, kes väga tahtis. Kui ma oleks eriti vihane oma raha peale olnud, oleksin vast ostnud ka 10 eurot maksnud lõigu tordist, mille sees pidi üllatus olema, aga ma polnud. Positiivne oli aga balli juures see, et sai näha tõelist Agentiina tangot. Mul hakkas kohe suu vett jooksma, sest ma ju tahan ka! Aga leidke siis mõni mees, kes oleks nõus tangot tantsima! Sobiv, ma pean silmas, mitte mõni imal vanamees.


Pühapäev möödus oluliselt vähem pidulikult, aga seevastu hubasemalt ja Monopoli mängides. Ilm oli nii rõlge, et välja ei tahtnud ninagi pista ... vähemalt mitte normaalsed inimesed. Meie läksime aga jalutama mere äärde ja hüppasime jääpankadel. Hästi normaalne ja vastutustundlik tegevus, ma tean. Tuiskas nii, et oma nina ette ka ei näinud, aga vahva oli! Kes on Pärnus üles kasvanud, seda ei heiduta tormituuled, üleujutused ega ka liigne palavus. Kui seda on.

Ma ikka tahaks tihemini Pärnus käia. Seekord oligi veidi kurb see, et jalutamiseks nappis ilmastikuolusid, muidu oleks veel ringi kolanud. Lisaks olin ma arusaamatutel põhjustel mütsita. Ega mõistus ole ikka oma teha.

Kommentaare ei ole: