09 aprill 2015

Mood ja moeblogid ja moenipid

Nagu pea iga naist, huvitab ka mind välimus, mood, riided, erinevad stiilid jne jne. See ei tähenda loomulikult, et ma paaniliselt moega kaasa jookseksin - oh ei! Kaasajooksmine oleks ka üsna võimatu, arvestades, et enamus trendikaupa pole üleüldse inimestele kandmiseks mõeldud. Vähemalt mitte inimkehaga inimestele, pulgad saaksid neid moodustusi väga edukalt kanda. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Et mu figuur on veidi muutunud, siis asusin garderoobitäiendusmissioonile. Tingimused riietele olid üldiselt samad, ehk riided peavad täitma oma funktsiooni (st pealisriided ei tohiks olla nabakad ja kõik need muud loogilised tingimused) ja olema figuurisõbralikud. Ma olen riiete valimiselt tohutult peps, nii et enamasti võin ma tundide viisi kleite vahtida ja lõpuks mitte midagi osta. Nii ka nüüd. Küll aga hakkasin ma mõtlema (jah, ka mina teen seda vahel) sellele, miks kõik ei rakenda rõivavalikul sama põhimõtet, mis mina.

Näiteks haaremipüksid ja overallid on minu arvates midagi nii jubedat, et ka kõige kiimasem mees muutuks neid mõne naise seljas nähes külmaks kui kivi. Ja olgu, piitspeenikeste modellide seljas ei pruugi need tõesti kõige õudsemad välja näha, aga seal ongi vahe - modellidel pole figuuri, aga enamustel naistest siiski on. Kui rinnapartii on suurem kui A, siis on overall seljas nagu kartulikott (vabandan kõikide kartulikottide ees). Haaremipüksid sobivad aga ainult ja AINULT alla aastastele lastele. Lisaks hüppasid moest läbi sellised õudused, nagu kahisevad baleriiniseelikuid meenutavad ... seelikud. Ma ei hakka parem mainima, mida satsid puusadega teevad, sest isegi mina, kel on küll täiesti korralikes mõõtmetes puusad ja tagapalged, ei kannaks selliseid seelikuid - sama võiksid teha kõik, keda tagantpoolt lauaga löödud pole.

Jätkame moe kritiseerimisega. Sirge lõikega kleidid ja pluusid on asjad, millest ma poes ilma pilkugi heitmata mööda lähen ning seda juba eelpool mainitud põhjustel - veidikenegi kurvikama figuuriga näitsikute seljas ei ole sirge lõige ilus ja muudab nad pigem telkideks. A-lõikega on sama lugu, aga see vist ongi telgiotstarbeliseks loodud. Inimesed, vaadake oma figuuri. Ma täiesti mõistan neid, kes ei taha peegli ees ennast vaadata (ma ise eelistan ka peegleid vältida), aga no sellest saab ikka aru, milline kehaosa on ilusam ja millist tahaks pigem varjata. Võib tulla üllatusena, aga lohmakad riided ei varja midagi ning paar numbrit väiksemad riided ei muuda kedagi kõhnemaks. 


Trikke ja nippe

Paar näpunäidet ka. Lühikestele inimestele maksikleidid ja -seelikud ei sobi, sest need tõmbavad maaligi ja muudavad masajamaks. Seega peaks eelistama lühikesi seelikuid, eriti selliseid, mis on eest hõlmikmuljega. Lisaks muudab optiliselt pikemaks värviline laik võimalikult üleval - olgu selleks siis erksamustiline sall või topp. Pikemaks teevad ka kinnised juuksed või ülespandud soeng, kõrge värvel ja loomulikult kõrged kontsad. Soovitatavalt ihuvärvi kingad ja sukad sel juhul. Laienevad või üldse laiad püksid muudavad seeneks, nii et ka neid tasuks vältida.

Kitsad seelikud ja kleidid võiksid jääda neile, kellel on mida näidata - kurvid, kurvid, kurvid. Pulkade seljas ei ole need eriti ilusad, sest kõik kondid ja ribid on näha. Rinnapartii esiletoomiseks on kõige parem V-kaelus või hõlmikkaelus, kena tagumiku muudab veel kenamaks sügav seljadekoltee (maitsekalt sügav siiski). Kui on õnnistatud sipelgapihaga, siis tasub seda ikka rõhutada ning kanda liibuvaid riideid ning vöid. Kel nii hästi läinud pole, siis endiselt - taljevööd on hea nipp endale keskkoha loomiseks. Kõrge värvliga püksid peaksid ka sel juhul rõivaarsenali kuuluma. Kui aga keskkoht on ikkagi laiem kui puusad, siis võiks need nipid unustada, sest nii jube on vaadata rasvahanesid, kes on enda pekkide peale laia vöö vedanud ja arvavad, et petavad ära. No ei. Muide, korrigeeriv pesu eksisteerib ka siiski.

Kurvikatele inimestele sobivad paremini ühevärvilised riided, samas kui poisiliku kehaga neiud-naised peaksid just kandma rohkem mustreid, värve ja lahedaid lõikeid. Ma olen vahel väga kurb, et ma ei saa kanda lillelisi seelikuid, sest noh, mul on ju puusad. Nii et kõik puusadeta olevused peaksidki lillelistes pükstes-seelikutes ringi lehvima. Aa, ma unustasin rõvedatest riietest soigumise ajal öelda, et värvilised ja lillelised püksid (eriti laiad püksid) on õigustatud ainult siis, kui sul on nii sitt olla, et ei suuda oma pidžaamapükse väljaminekuks ära võtta. Muul juhul ma neist aru ei saa. Laste seljas võivad need ka veel kuidagi ennast õigustada, aga normaalselt arenenud täiskasvanud inimene võiks ikka mõelda enne, kui ta tahab pidžaamas tänavale minna.

Lisaks juurde veel mustrivaliku A ja O, ehk et horisontaalsed triibud muudavad laiemaks ja vertikaalsed pikemaks. Pikemaks muudab ka ühevärviline riietus. Ükskõik, millist figuuri kaunistab aga see, kui see jaotada kolmeks, mitte kaheks. Lühike jakk, pikem pluus ja pikad püksid nt. Kaheks jaotamine lööb välimuse katki ja muudab kohmakaks. Endiselt - pikad pulgad (jah, ma olen kade) võivad ükskõik, mida kanda ja ikka kenad välja näha.


Laiade puusadega naised (nagu mina) võivad valida kahe võimaluse vahel: varjata või rõhutada. Kui varjata, siis peaks pluus või jakk lõppema u 10 cm vöökohast allpool ning olema pükstest-seelikust heledam ja värvilisem. Püksid peaksid olema veidi laienevad ning veidi kõrgema värvliga (aga mitte nabani). Puusadelt tõmbavad tähelepanu ära ka veidi lühemad püksid ja rõhutatud ülaosa (mõni kelmikas kaelaehe nt). Ei tasu kanda ka crossover-käekotte, sest need langevad enamasti puusale. Kõiksugu kulinad, satsid ja taskud võiksid samuti asuda mujal kui puusadel. Kui aga tahta rõhutada puusi ja tagapalgeid (ma enamasti lähen seda teed), siis sügav seljadekoltee, liibuvad materjalid, lühikesed seelikud ... andke aga minna.

Selle demonstreerimiseks on mul pilt ka:

(Ma oleksin võinud kontsi kanda, et jalad vähegi pikemad tunduksid, aga suvel on plätud nii mugavad, et ilma ei saa. Aa, pilt on tehtud Hofburgi lossi aias.)

***

Asusin vaatama, ega juhuslikult moeblogidest mõnd ägedat nippi saa. Olgu uudishimulikele mainit, et ei saa. Suures osas on moeblogijatel oma stiil, mida nad viljelevad, ning sellest väljapoole nad ei astu. Ma ootaks ühelt vahvalt moeblogilt veidi enamat kui reklaami ja pilte endast suhtkoht samades riietes. Kui ma peaks ise midagi taolist kirjutama, siis pühendaksin aega pigem erinevate stiilide ja ajastute tutvustamisele. Nt 20ndad on minu arust nii võluv ajastu, et kui ma oleks hästi kõhn, siis ma vaid sulgboades ja narmastes ringi lehvikski. Aga enesest töödeldud piltide üles panemine pole ju mood ega asi. 

***

Garderoob saab aga ilmselt täiendust uute bikiinide näol. Eriti retrode, muide (loe: kõrge värvliga). Kõhtu peab hetkel veel varjama. Nüüd oleks vaja veel musti päiksekaid ja siidsalli ja triibulist kotti ja otse loomulikult paari kleiti. Oeh. 

Kommentaare ei ole: