16 mai 2015

Unistus oma kodust

Aina enam ja enam mõtlen ma Oma Kodust - milline see välja peaks nägema, kui ma selle kunagi saan. Ega see peagi olema meeletutes mõõtmetes maja või peenutsev katusekorter - oh ei, mulle piisaks vähesestki. Peaasi, et saaks ise sisustada ja kujundada. Mul on juba oma peas tekkinud pilt, milline see olla võiks. Loodetavasti on kunagi võimalus see pilt ka realiseerida.

Kui Rivieras käisin, hakkas mulle meeldima väga valge ja kollase kooskõla, nii et ilmselt rakendaksi seda ka oma kodus. Samas ei tahaks ma ka steriilselt valget kodu (loe: lastevaenulikku), vaid kombineerida omavahel valget ja päikesevärve. Näiteks ühe seina tahaksin ma teha värvilise ja teised siis valged kollaste detailidega. Ja pildid, pildid pildid! Oleks ma kröösus, ostaksin mõne Navitrolla maali, aga noh ... need maalid paraku ei ripu puu otsas, Igatahes peaks põrand olema hele ja mööbel heledast puidust. Ja mitte kõrgläikeline! Lisaks on kohustuslikud igasugused pehmed asjad, nagu tugitoolid, lambanahad, padjad, veel kord lambanahad ja ... punane diivan ka. Mul on ilmselgelt punaste diivanite fetiš.

Lastetoas ma ilmselt sellist punasekultust jätkata ei saa, nii et selle teeks ma rohelistes toonides. Mitte mingit Montessorit ma järgida ei kavatseks, sest no kes viitsib igal aastal asju ümber tõsta ja uusi asju osta. Pigem panustada siis juba kvaliteedile. Endale magamistuppa tahaks ma kindlasti buduaari ja suurt peegliga kappi. Ja raamaturiiulit. Neid võiks üleüldse kodus rohkelt olla. 

Ma ei tahaks seinakleepse, pigem võiks panustada ilusatele piltidele. Fototapeedid mulle ka ei meeldi. Küll aga meeldib mulle puitmööbel ja vanaaegsed detailid. Nt õmblusmasinalaud oleks ülišeff, paraku on need aga kallid. Kas teate, et mul on praeguses kodus vaid 2 peeglit ja neist üks imeväike? Novot, tulevikus tahaksin ikka rohkem peegleid, eputrilla, nagu ma olen.

Kui Berliinis käisin, siis mind pani mu sealse pere juures imestama see, et neil oli esikus Pinnwand ... ee, korktahvel, kuhu nad siis oma pereliikmetele teateid jätsid. Kas nad siis omavahel ei räägi, mõtlesin. Praegu mõtlen, et mingisugune tahvlilaadne asi võiks endal ka olla, aga kas just Pinnwand või tahaks hoopis tahvlivärviga seina ... ei teagi. Tahvlivärviga sein meenutab samas väga neid praegusi hipsterikohvikuid, neis on tahvlivärviga liiga entusiastlikult ümber käidud. Valge tahvel oleks aga justkui kontoris (ja kes tahaks kodus tunda end nagu kontoris?), nii et too ka ei pädeks. 

Siis ma tahaks veel rõdu ja korvmööblit. Ja lilli. Ja palju, palju muud. Ma loomulikult adun, et kõige selle teostamine võtab aega ja khmm, ka raha, aga ma loodan väga, et keegi annab mulle pisipisikese korterikese, kus ma kõike seda realiseerida saaks. 

Kommentaare ei ole: