15 september 2015

Eesti otsib superema!

Et suurel osal naistest lööb pärast lapsesaamist välja või(s)tlushimu, siis leidsin, et hea viis selle rahuldamiseks oleks luua "uus ja sensatsiooniline" saade "Eesti otsib superema", kus selgitataks välja, kes siis ikkagi on parim ema. Muidu peavad need vaesekesed omavahel õiendama ja lõpuks ikkagi midagi aru ei saaks. Saates osaleks u 12 naist, kes sünnitavad samal päeval ning astuvadki siis kohe võistlusesse. Ilmselt toimuks väljavalimine alles sünnitusmajades, kus siis saatetegijad sobivaid (loe: piisavalt segaseid) lapsevanemaid välja sõeluks - umbes nii, nagu praegu vaktsineerimisele nõusolekut küsitakse. Esimene võistlus oleks juba sünnitamine: kes suudab seda võimalikult loomulikult ja vaikselt teha. Naerugaas kaotab ühe punkti, epiduraal 2, õmblused 2 punkti ja kui sa ei suuda ise püsti tõusta, kaotad suisa 5 punkti. Edasi toimuksid saated iga kuu, kus siis hinnataks imetamist, lisatoidu andmist, mänguasjade kvaliteeti, arendamist, seda, kui palju ema endale aega lubab jne jne. Žurii oleks ka, aga ma pole veel suutnud välja mõelda, kes sinna kuuluma peaksid. Tore oleks, kui mõni arst ka, aga arstid on enamasti liiga terve mõistusega, et kedagi arvustama hakata. 

Saateformaat oleks midagi sarnast nagu "Ameerika otsib supermodelli". Ma juba kujutan ette, millised kired seal loitma lööksid. Ka kõige flegmaatilisem Eesti ema muutub fuuriaks, kui keegi talle ta lapse kohta midagi ebameeldivat vihjata julgeb. Saatejuht oleksin loomulikult mina. Haa, mu mõtteis on juba pilt sellest, kuidas kaks longuspäi seisvat ema mu ees on ja ma neile epistlit pean. "Sa olid eelmistel kuudel nii tubli, aga mida ma kuulma pean? Sa andsid oma lapsele purgitoitu??? Ta tulevik on nüüd rikutud!" Või siis: "Ma kuulsin, et sa käisid sel kuul tervelt kaks korda ilma lapseta kohvikus! Mida sa endast õige mõtled?" See oleks naljakas.

Peaks veel mõtlema, kas selles saates räägiksid ka asjatundjad, aga samas poleks siis pooltki nii naljakas. Ilma hariduseta inimeste teooriaid ja tarkusi on alati humoorikas kuulata. Vahel muidugi kurb ka.

Kommentaare ei ole: