11 september 2015

Kohustuslikud asjad iga naise kodus?

Leidsin sellise artikli ega saa jätta kommenteerimata. Alustagem siis. Teemaks on 15 asja, mis peaksid iga endast lugupidava noore (?) naise kodus olema.

1. Veiniklaaside komplekt, kus on 8–12 klaasi. Mul on kodus täpselt kaks veiniklaasi, sest veiniklaasid on teatavasti esemed, mis lähevad katki puhtalt sellest, kui neile kurjema pilguga peale vaadata. Puudust ka ei tunne, sest siin korteris veinijoojaid pole ja kui keegi külla tuleb, siis peab ta leppima kruusiga.

2. Vähemalt üks ilus vaip. Päris mitu vaipa on, üks suisa käsitöö. Sellegipoolest ma ei leia, et see nüüd kohustuslik oleks. Kes see ikka kloppida viitsib?

3. Korralik ja loogiliselt kujundatud töökoht. Ei ole. Tegelikult peaksin tegema väikese töönurga küll, aga ma pole viitsinud = mul pole vajadust siiani tekkinud. Tööl ma ju hetkel ei käi.

4. Unikaalne leid kirbuturult. Ma pole tegelikult eriline harakas, nii et eelistan otstarbetuid asju mitte kodus hoida. Samas - mõne jaoks on ka raamatud ebavajalikud (mulle on seda isegi näost näkku öeldud). Mul on üks pisike gloobus, mille ma kirbukalt ostsin, nii et äkki too pädeb?

5. Mugav madrats. On olemas.

6. Vähemalt üks kunstiteos. Ei ole, kuigi eks ole ju kunsti tänapäeval raske defineerida. Ma tahaksin küll endale mõnda Monet' või Navitrolla maali, aga millegipärast ma arvan, et ma neid ei saa. Eriti esimest.

7. Üks elus asi. Üks magab hetkel teises toas. Potitaimi ma aga ei kavatse kunagi võtta/osta/saada, sest ma suretan nad esimese paari päevaga ära. Isegi kaktused kuivavad mu käes. Koduloomi kavatsen ma siis võtta, kui kunagi päris enda kodu saan. Võib-olla isegi siis mitte, sest ma armastan koeri liiga palju, kasse ma ei taha ja muudest elukatest ei hakka ma rääkimagi.

8. Fotod sulle kallitest inimestest. Hmm, mul on palju fotosid endast, aga eks see seda tähendabki.

9. Väike õmbluskomplekt. Mul on vist kusagil niit ja nõel, aga pead ei anna. Võimalik, et kolimise käigus need haihtusid. Igatahes oleks selline komplekt tõesti vajalik asi, aga mida pole, seda pole.

10. Nõudekomplekt külaliste tarvis. Mul on palju ilusaid kruuse ja taldrikuid, aga nad kõik on erinevad ja mulle nii meeldibki. Õnneks ei käi mul külas serviisipedesid või oskavad nad seda lihtalt väga hästi varjata. Seega  - mul pole nõudekomplekti ega ole ka plaanis lähitulevikus hankida.

11. Kohvi- ja/või teekann. Mul on mõlemad olemas, sest kui ma millelegi raatsin kulutada, siis on see kohv. Teekannu kinkisin Stenile, aga kuna ta on väga lahke inimene, siis ei ole ta seda ära peitnud, vaid lubab ka minul kasutada.

12. Vähemalt üks pudel vahuveini. Miks, oh miks? Eriti, kui ma ei joo. Ootamatuid külalisi kostitan kohviga ja mittekohvijoojatel mu juurde asja pole. Olgu, teed võib ka saada, kui ilusti küsida.

13. Tugev ja usaldusväärne kööginuga. Sellist ma tahaksin tegelikult küll, kuigi ma kardan nuge nagu tuld. Praegused aga hakkavad vaikselt oma aega ära elama.

14. Taskulamp. Ei olegi vist, kuigi ma nagu mäletaks, et olen midagi sarnast kunagi ostnud ...

15. Usaldusväärne tolmuimeja. See on mul ka mu lõputus varumisnimekirjas.


Oot, aga kuhu jäid sellised asjad, nagu külmkapp, riidekapp, pliit, kraanikauss ja muud asjad? Kõik need ülalmainit esemed on ju toredad, aga kui vaid nendega oma kodu sisustada, jääb tulemus veidi lahjaks.

Kommentaare ei ole: