16 oktoober 2015

Miks need ameeriklased nii imelikke asju söövad?

Sattusin eile vaatama "Meisterkoka" saadet. Õigemini - ei sattunud, vaid seadsin oma päevakava nii, et ma seda kindlasti näeksin, sest mulle tõesti meeldib see saade. Vahel saan sealt vahvaid ideid ja nippe, aga enamasti meeldib mulle lihtsalt vaadata, kuidas inimeste peale karjutakse. Ja mida ma näen! Osalejad peavad valmistama kohtunike sõnutsi imemaitsvat ja hästi raskesti valmistatavat kooki. See kook koosneb linnastest, šokolaadist ja vahukommidest. Kuidas saab selline asi maitsev olla?

Jätkem kõrvale selle, et ma ei saa aru, miks peavad kõik ameerikamaa tordid ja koogid nii pagana kõrged olema, nii et sööma asudes näeb su taldrik välja nagu keegi oleks sinna oksendanud. Miks aga tehakse tort sellistest koostisosadest, mis kohe kuidagi kokku ei sobi? Kuigi ma olen eriti kokanduses üks väga väikese aruga karu, ütleb mu loogika siiski, et šokolaadikoogi juurde peaks käima ka midagi värsket: moos, kreem või jäätis näiteks. Mitte vahukommid, mis ainult lisavad magusust, aga ei anna mingit maitset. Linnased (loomulikult ei seletatud, mis linnased täpselt, aga nad võib-olla ei tea, et on erinevaid) meeldivad mulle vaid õlles. Koogil tundub see maitse veidi kohatu. Ma olin pettunud, sest ma ootasin, et tehtaks tõesti mõnd põnevat maiusrooga. Biskviiti oskan ma isegi teha, ganache'i samuti. Ja mu käsi ei tõuse siiski vahukomme mõne koogi sees kasutama. 

Selliste vihaste mõtetega hakkan ma pühapäevaks, mil mõnel meist on sünnipäev, koogiretsepti otsima. Muide, oma otsingute käigus leidsin ühe vahva šokolaadisõnastiku. Vaadake ka SIIT!

Kommentaare ei ole: