27 november 2015

Aga kus siis teie raamatud on?

Eile sattusin uudishimust vaatama sel aastal kaunima kodu tiitli võitnud korterit ning esimene mulje, mis mul tekkis, oligi pealkirjas esitatud küsimus. Jätkem kõrvale selle, et kogu korter oli mustvalge, mis minu arvates on ühe kodu jaoks äärmiselt masendav ja ebapraktiline kombinatsioon ... olgu. Kui meeldib, siis meeldib, ega mina seda koristama pea. Aga raamatud? Kus need siis on? Või siis tänapäeval ei peetagi raamatuid sisekujundusse kuuluvaks?

Kuigi mul veel oma korterit pole, flirdin ma siiski vahel ideedega, kuidas kodu junudnada võiks. Muud mõtted vahetuvad kiiresti, aga üks on kindel: elutoas peab üks sein olema kaetud raamaturiiuliga! Muidu elaksin ma nagu hotellitoas. No ja teised seinad võiksid olla kollased, kui siin juba unistamiseks läks. Igatahes raamatud on üks asi, mis on kohustuslikud. Ma ei suuda isegi kõiki neid põhjuseid üles loetleda, miks see minu jaoks nii oluline on. Eriti veel üllatas mind selle konkreetse kodu puhul raamatute puudumine sellepärast, et seal kasvas laps. Kes veel ei tea (kuigi ma usun, et neid pole), siis just raamatute eksisteerimine kodus paneb lapse rohkem haridusest huvituma. 

Kaunimast kodust saab lugeda SIIT. 

2 kommentaari:

Marca ütles ...

Njaa, mul on üsna kehv raamaturiiul, sest enamus raamatuid tuleb minu juurde raamatukogu vahendusel, ja see riiul ei asu mitte elutoas, aga ma tõesti tunnen end ebamugavalt seetõttu. Ma plaanisin, nagu Sinagi, enda eluasemesse suurt raamaturiiulit, aga esiteks on seda jube raske leida ja teiseks kui leiadki, siis enamasti on see eritellimus ja jube kallis, mina aga olen kooner. Lastel on vähemalt korralik, raamatuid täis riiul (sest lastetoa kujundus pole nii nõudlik :)
Mida ma tahtsin öelda, on see, et ma saan Su mõttest aru. Kunagi käisin üht müüdavat eluaset vaatamas ja seal oli väga ilus sektsioonkapp, ideaalne raamatute jaoks, aga see oli täis erinevas stiilis ja mõõdus joogiklaase. Mu meelest oli see hirmutav. Ka neil oli väike laps.

Madli ütles ...

Jah, ma ise loen ka viimasel ajal raamatukoguraamatuid, aga mingi kogus raamatuid on mulle ikka tekkinud aegade jooksul. Ilmselt olen ma oma tulevase elutoa kujundusmõtetega tõesti naiivne, sest ka mina olen kooner, aga .. no kusagil peaks raamatud ikka olema. Selles Kauni Kodu tiitli võitnud kodus polnud raamatuid mitte kusagil.
Üldse mõtlesin, et kui olen sellistes veidi vanemates või siis vanemate inimeste kodudes käinud, siis kusagil, kas siis elutoas või magamistoas või suisa esikus on ikka mõni raamaturiiul, aga praeguse aja sisekujundusi vaadates näen, et raamatud justkui ei sobikski neisse. Neil polegi kohta moodsates kodudes ja see muudab mind kurvaks.
Vaatasin millalgi korterikuulutusi ning nägin müügis olevat üht korterit, mille elutoa kaks seina olid kaetud raamaturiiuliga. Armusin kohe ära!