24 november 2015

Mina ja fotoaparaadid

Minust ei saaks kunagi üht korralikku blogijat - sellist, kes endast iga päev pilte teeks, kes oma toitu pildistaks ja viitsiks mingeid fotosessioone korraldada. Mulle on jäänud mulje, et sellega üks korralik blogija ju tegelebki? No igatahes mina mitte. Mulle küll meeldib pildistada, aga pigem enda kodualbumi jaoks ja kui ma ise piltidele eksingi, siis parimad pildid minust on seljatagant või need, kus minust vaid juuksed või käsi või jalg näha on. 

Nüüd aga mõtlesin, et kui ma juba ühe lapse siia ilma tuua suvatsesin, oleks viisakas teda ka veidi pildistada, et pärast vahva vaadata oleks. Probleem on aga selles, et mul pole korralikku fotikat. Paar aastat tagasi ostsin Pentaxi hübriidi, aga sellega juhtus nii, et ma ronisin sellega Gibraltari mäetippu, kus laius udu, ning alla tulles avastasin, et nüüd on kõik pildid udused, ilmastikuoludest hoolimata. Andsin kaamera siis hoopis Ulvile ning loodan, et ta on suutnud sellega midagi targemat pihta hakata. Ühtlasi sain ka aru, et mul pole mõtet osta hullult peent kaamerat, kui ma niikuinii sellega midagi teha ei oska ja kuna ma profifotograaf pole, siis ... ma ei oska. Ma oskan kaameratega hästi kompasid pildidle püüda ning vaadata, et inimesed oleks ilusad, aga mingeid manuaalrežiime pole ma siiani tundma õppida viitsinud, nii et üks peegelkaamera oleks minu käes küll ajaraisk. Mul on veel üks pisike kompaktkaamera kodus, aga see on juba oma aja ära elanud, nii et sellega saab küll väljas ja heades valgustingimustes kenasid pilte, aga sees ta nii hästi koostööd teha ei viitsi. Kaasa pole aidanud ka see, et ma mingil kombel olen suutnud objektiivi ära mäkerdada. Peaksingi selle tegelikult ära andma, kui ma vaid viitsiks sellega tegeleda. Igatahes nüüd, kui jõulud lähenevad, mõtlesin, et võiks teha ilusaid perepilte, nii et läksin hopp-hopp Photopointi kodukale ning soetasin endale uue ja ilusa digika. Oi, kui ilus see välja näeb! Kes mind veidigi tunneb, teab ka seda, et igasuguste tehnikavidinate puhul on mulle kõige tähtsam välimus. Kas mu telefoni olete näinud? Kui ma kunagi endale telefoni ostsin ja ise selle üle nii uhke olin, et hakkasin ka teistele telefoniostusoovitusi jagama, teatas mu toonane sebitav häbelikult, et ta eelistab lisaks välimusele ka muid parameetreid vaadata. On alles narr! Minu uus digikas on aga lisaks heale välimusele ka heade parameetritega - kontrollisin Ulvi käest järele. Nüüd aga ongi vaid oodata, kunas see kohale jõuab ja ma ei suuda ära oodata!

Järgmisel nädalal ongi siis mul plaanis korjata oma pere kokku ning vedada nad Energiakeskusesse pite tegema. Epp teadis siseinfot, et siis on seal kuusk ka üleval. Energiakeskus on minu arvates üks suurepärane koht fotosessioonideks, sest seal on hea valgus ja palju põnevaid taustu. Ühe pildi ma seal juba kunagi tegin ka:


Küll mõni oli kunagi väike!

Tegelikult on Energiakeskuses tehtud pilte veel ja veel, sest ma olen seal ikka ohtralt aega mööda saatnud, aga ega kõike head ka korraga saa. Olen aga juba eelseisva pildistamise pärast elevil, sest a) mul on selleks hetkeks uus kaamera ja b) saan ennast siis lapsepildistamises proovile panna. Ilusaid pilte on ju ikka vaja!

Kommentaare ei ole: