01 jaanuar 2016

Jõulud ja aastavahetus


Head uut aastat! Aasta vahetus meil koos krevettide, šampuse ja ilutulestikuga. Seda viimast imetlesin ma aknast, sest kuna olin päeval juba kodust Pelguranda jalgsi trippinud, leidsin, et väljasoleku limiit on täidetud. Mõnus oli! Tahtsin küll tina valada, aga unustasin selle paraku suures telerivaatamistuhinas ära. Muide, samal ajal, kui kõik ETVd jälgisid, vaatasin mina hoopis "Heeringa nõuandeid", kus olid eestikeelsetena mulle juba ammu tuttavad Kesslers Knigge. Nood viimased on siis saksakeelsed. Mäletan, et ühikaaegadel vaatasime Olgaga neid tihti, naersime ja naersime - nüüd oli tore neid meelde tuletada. Hiljem lugesin veidi "Lindvistikat" ja olin niisama armas. 


Jõulud möödusid samuti rahulikult, hoolimata sellest, et olin kogu jõulusöögi tegemise enda peale võtnud. Eks see oli ka loogiline, arvestades, et istumine toimus minu juures. Ja - toit tuli täiesti söödav! Isegi kiideti, kuigi mis neil muud üle jäi. Järgmisel päeval põrutasime Tartusse, kus külastasime kõik sealasuvad vanavanemad läbi ning uudistasime jõulust Raekoja platsi. Tõesti on ilusam, kui Tallinnas. Külmem oli ka. Kuigi Epp just kurtis, et Tartu hakkab vaikselt ossistuma, siis mulle meeldib seal ikka nii väga, et kui keegi Tartus asuva (normaalselt tasustatud) töökohaga ukse taha tuleks, siis ma teda minema ei ajaks. Pealegi saab Ernst alati Tartus nii sooja vastuvõtu osaliseks, et pisar tuleb kohe silma. 


Nüüd on aga uus aasta ja uued lubadused vajavad täitmist. Jah, ma andsin mõned, aga kuna ma kardan, et ma neid täita ei suuda, siis täpsemalt ma nendel ei peatuks. Räägiks hoopis, mis ees ootab. Nii. Homme tuleb üks vahva kinopäev. Võib ju mõelda, et see pole suursündmus, aga tegelikult on küll, sest Ernst jääb koju ning viimati toimus sarnane asi oktoobri alguses. Edasi - jaanuaris on Stenil põlveopp, mistõttu on ta pärast paar nädalat kodus. Märtsis on Ernsti esimene suursünnipäev, aprillis on mul a) filmiesikas, b) Adam Lamberti kontsert ja c) mu enda kontsert Vene kultuurikeskuses. Mai möödub ilmselt kevadiselt ja rahulikult, juuni on aga suur sünnipäevakuu, sest enamik mu sugulastest on suvatsenud just siis sündida. Juulis tahaks minna Tartusse puhkama, augustis kuhugi mujale puhkama ja septembris puhata puhkustest. Sünnipäeva peaks ka tähistama, aga see toimub ilmselt vaikselt ja rahulikult, sest ega see 27 ole naljaasi. Oktoober on see kuu, kus ma tahaks tööle tagasi minna, aga eks näeb, mis saab. Sellest olenevad ka november ja detsember, sest kui ma tööl olen, siis muid asju ma neisse kuisse väga ei planeeri. Lisaks on mul aastaks veel mõned kuuvälised plaanid, näiteks tahaks uurida, kas keegi tahab meile korterit müüa või mitte. Peale selle võib juhtuda, et äkki leian ma midagi põnevat, mida õppima hakata. Rääkides sellest, siis sellest aastast ei saagi ju autokoolikulusid maha arvata - mis kord see olgu! Mitte, et see mind puudutaks, aga siiski. Igatahes midagi uut võiks ju alustada, olgu selleks kasvõi trenn.

Kommentaare ei ole: