20 jaanuar 2016

Soovinimekiri

Vaatan, et hullult popp on kõiksuguste soovinimekirjade tegemine, nii et leidsin, et olen ka vahelduseks popp ja noortepärane. Ning kui kõik teised mainivad sada korda juurde, et nad ei eelda, et nad need kõik asjad saavad, siis mina küll eeldan. Vähemalt sünnipäevaks, kuhu ju polegi nii palju aega - kõigest septembrini.

Linke ma otse loomulikult lisada ei viitsi.


1. Etümoloogiasõnastik. Ma olen vist viimane inimene, kellel seda pole? Igatahes võiks see kodus olemas olla, sest väga tihti avastan ennast sõnade päritolu järele mõtlemast. Ei teagi, miks ma seda veel endale ise ostnud pole ....

2. Mõni korralik Eesti-Inglise või Inglise-Eesti sõnastik, parem oleks, kui mõlemad. Muidu kasutan ma veebipõhist saksa-inglise sõnastikku, aga paberil sõnastik oleks ikkagi etem.

3. Andrus Kivirähi lasteraamatud, eriti too viimane, "Oskar ja asjad". Tegelikult tahaks neid kõiki. Üleüldse lasteraamatuid võiks rohkem olla, siiani on mul Lindgreni kogu ja Harry Potter ja "Pinocchio". Ja veel mõned(kümned).

4. "Viplala"! Mul on vaid eriti kapsaks loetud ja puuduvate lehtedega teine osa, aga no kuidas ma hakkan teisest osast lugema? Tahaks aga uuesti meelde tuletada, kui vahva see raamat oli.

5. Jim Ashilevi "Kehade mets". Mart Juur soovitas seda "Kirjandusministeeriumis" ja kui ma kellegi soovitusi hindan, siis on see tema.

6. Marquesi "Armastus koolera ajal". Mul millegipärast pole seda, häbi tunnistadagi.

7. "Metsik lingvistika" Valdur Mikitalt. Lihtsalt stiili mõttes võiks kogu triloogia olemas olla, pealegi oleks põnev lugeda, mida kirjutas Mikita siis, kui ta polnud "popp".

8. Sali Hughes'i "Ausalt ilust" olekski viimane. Lugesin selle raamatu kohta Marca blogist ja tundus piisavalt kutsuv, et tahta samuti lugeda, aga raamatukogus on see kogu aeg välja laenatud olnud. 

***

Aga kuna ma sain eile raamatukogust tervelt neli Rootsi krimkat, siis ma asun nüüd neist teist lugema. Ma luban, et kunagi, ühel kaunil päeval ma kirjutan ka neist, aga  ... ma ootan inspiratsiooni.

2 kommentaari:

uurija ütles ...

Etümoloogiasõnastik on veebis ka: http://www.eki.ee/dict/ety/

Madli ütles ...

Aitäh! Kindlasti panen selle järjehoidjatesse, aga tahan seda ikkagi paberil ka, sest olen selline vanamoeline inimene, kelle jaoks raamat on raamat vaid siis, kui ta on paberil.