08 jaanuar 2016

Uue aasta raamatuväljakutse

Kuigi ilm olevat väljas nii külm, et hingeõhk jäätub, on mul siiski kavatsus õhtul sammud raamatupoodi seada, sest eile algas Apollos allahindlus ja kuna täna lõi mulle pähe imehea idee, on see allahindlus nagu rusikas silmaauku. Ideest täpsemalt: sel aastal ostan ma iga kuu vähemalt ühe raamatu ja selle raamatu hind peab mahtuma 20 euro sisse. Lihtne! Võib tunduda, et mis see siis ära ole - normaalsed inimesed ostavad ikka vahetevahel raamatuid, aga kui ma siin mõtlema hakkasin, siis taipasin, et mu viimase aja raamatuostud on olnud pigem teistele. Ise olen päris kuivale jäänud.

Oma selle kuu valiku olen peaaegu ära teinud, nüüd jääb üle vaid loota, et see poes olemas ka on. Ma loodan, et saan oma plaaniga ühendada ka Steni, aga tema ostab niikuinii iga kuu raamatuid, mis tal nüüd suures lugemisjärjekorras on. Minu lugemisjärjekord on väiksem, sest ma loen kiiremini - näiteks käisin teisipäeval raamatukogus ja praeguseks on need neli raamatut juba läbi. No kuidas nii saab. Seekord otsustasin muidugi, et aitab meelelahutusest ja krimkadest, ning võtsin lugemiseks hoopis lastekasvatusraamatud - no et massi sulanduda või nii. Aga kuidas ma saan võtta tõsiselt raamatut, milles tõsimeeli öeldakse, et beebile ei tohi anda hot dog'i ja vahukomme? Ja ei soolakringlid on täiesti normaalne asi, mida närimiseks anda. Ei, need beebiraamatud pole ikka minu jaoks.

Raamatutega seoses tekkis mul veel üks üllas idee, nimelt et mul võiks olla elutoa laual mõned sellised ilusad pildiraamatud, mida inimesed, kes külas käivad, lehitseksid. Raamatupoodides on palju selliseid raamatuid nii soodsate hindadega, et patt oleks neid poodi jätta. Pealegi mulle endale meeldib küll külas olles niiviisi oma aega parajaks teha, miks siis enda külalistele seda rõõmu keelata? Parem ikka, kui nutifonides passida. Seega soetasingi ühe ilusa Hiina vaatamisväärsuste raamatu ju olen seda nüüd kõikidele nina alla toppinud, et vaadake, vaadake! Ja on viisakalt vaadatud ka.

Kommentaare ei ole: