17 veebruar 2016

Veel moest

Pärast seda, kui Kaisa Uruguaisse läks, olen talt ikka uurinud sealse eluolu kohta ning muuhulgas ka seda, kuidas seal inimesed riides käivad ja millised nad on. Alguses ei osanud Kaisa midagi erilist välja tuua, aga eile teatas ta mulle võidurõõmsalt. et naised kannavad seal suures osas platvormkingi ja rannas stringe. Seda viimast oli märganud Erik. See tuletas mulle meelde, et Sten kurtis siin üks päev, miks ma rannas põlvini ja küünarnukkideni ulatuvates bikiinides käin ja mitte stringides, kui ometi iga viimne kui tselluliidipomm rannas just stringides on. Mis ma selle peale ikka kosta oskan, ütlesin, et mul pole tahtmist oma pekkidega lehvitada ja olgugi, et mul tselluliiti pole, ei hakka ma ikkagi stringidega käima. Rannas. Pealegi on see hirmus ebamugav ka ning ma olen ikka ja alati mugavust ilule eelistanud (iseasi, kas stringides mina just ilus vaatepilt on). Küll aga leidsin ma, et pean siiski uued bikiinid ostma, sest eelmiste püksid on mulle nii suureks jäänud, et viimati Tervise Paradiisis käies lendasid need mul jalast ära. Viimasel hetkel sain need küll kätte, aga ma ei taha õnnega mängida ja mõni teine kord need hoopis ära kaotada. 

Mul on üldse suvemeeleolu peale tulnud, sest täna paistis nii ere päike, et ma pidin päikeseprillid välja kraamima. Ma loodan vägaväga, et nüüd tulebki kevad, sest no kaua seda talve siin ikka kannatada võib. Suure entusiasmiga hakkasin ka oma riidekappi koristama, aga mu jõud rauges poole peal, nii et nüüd ootan uut entusiasmihoogu. Pole üldse kerge mu elu siin. Peaksin oma riietest vähemalt pooled ära andma, aga kuidagi käsi ei tõuse. 

Moest veel. Ma sain oma iluraamatu läbi loetud ja olen hirmus rahul, et ma selle ostsin. Küll aga mõtlesin, et ma tahaks sarnast moe- ja riieteraamatut ka lugeda, kas sellist on olemas? Mis oleks naljakas, piltideta ja ei sunniks peale iganenud arusaamu? Kui pole, siis ma peaks selle ise kirjutama, moespetsialist, nagu ma olen. Ja kuigi ma olen igati moeuuenduste poolt ja vaatan huviga uusi stiile, siis on mõned asjad, mida ma ei salli või millest aru ei saa. Näiteks spordijalatsite kandmine kleitide-seelikute juurde. Miks? See olevat Skandinaavias nii suur mood, et kui keegi julgeb öelda, et see on maitsetu, on ta nii moekauge ega saa millestki aru. Aga kuidas, palun seletage mulle, kuidas on see ilus, kui kanda spordijalatseid ilusa suvekleidi juurde? Ei ole ju! Skandinaaviast on pärit ka vabakasvatus ja juba see peaks ettevaatlikuks muutma ja mitte kõike puhta kullana võtma panna, mis sealt tuleb. Mis veel ... üleüldse sprdiriiete igal pool mujal kui trennisaalis või jooksurajal kandmine ei meeldi mulle. Eriti need hallid trikotaažist püksid ... fuhh. Muidugi on need mugavad, aga kohe kindlasti mitte ilusad.  Ma tean, et ma mainisin, et eelistan mugavust ilule, aga no nii mugavalt nüüd ka ei tasu. Mul on näiteks kõige mugavam olla hommikumantlis, aga ometi ei lähe ma nii tänavale.

2 kommentaari:

notsu ütles ...

"Kuidas osta ujumistrikood" on midagi sinnapoole ja riietest.

notsu ütles ...

a ma arvan kleidi juurde tossude kandmise või muu downdressingu kohta, et selle mõte on anda signaal "ma ei pinguta liiga palju", ühesõnaga, studied carelessness, sprezzatura, descuido cuidadoso või mis ilusad nimel sellel õukondlasevoorusel kõik ongi. vältimaks ohtu, et keegi kahtlustab riietujat desperiidipõdemises.

eri kultuurides on see piir, kust alates hakatakse vaatama "no see on nüüd küll üle pingutanud" või "see võiks nüüd küll natuke rohkem pingutada", muidugi erinev. vt näiteks eestlaste ja venelaste erinevaid meikimistavasid. aga ei pea isegi rahvuslik erinevus olema, eri subkultuuride vahel samuti. see, mis nohikute seltskonnas on glamuurne õhtumeik, on ööklubibeibel see meik, mille ta hommikul kohe ärkamise järel esimese asjana pähe teeb, et kannataks endale peeglist otsa vaadata.