10 aprill 2016

Laupäev Protestis

Laupäeval suutsin Protestis viibivatele välismaalastele jätta mulje, et Eesti naised on kained ja jalgpallihuvilised - sest seda kõike ma tol õhtul olin. Jalgpallilembusega läksin vist küll vähe liiale, kui ühele itaallasele mainisin, et Buffon on küll väga hea, aga Neuer on parem. See on nimelt lause, mille eest kõik itaalia keele vestmikud hoiatavad, et MITTE KUNAGI ei tohi seda ühelegi enesest lugupidavale (loe: jalgpalli vaatavale) itaallasele öelda. Õnneks oli tegemist aga äärmiselt viisaka itaallasega, kes reageeris tagasihoidlikult ja lisas vaid, et Buffon on kenam. Paraku pidin ka sellele vastu vaidlema, aga kuna ka mina olen viisakas inimene, ütlesin, et kui Neuerit poleks, siis oleks Buffon mu lemmik, aga no mis teha, faktide vastu ei saa.

Alkoholita on oluliselt lõbusam pidutseda, sest pole pinget peal - äkki on homme jõle sitt olla. Pealegi on vestlused samuti oluliselt intelligentsemad. Lisaks eelpoolmainitud jalgpalliteemale rääkisin ka sellest, et tegelikult on Eesti muusika väga hea (Igor oli tol hetkel Protestis DJ ning mängis 90ndate päkapikudiskot) ja et eestlased on ka üldiselt väga toredad, aga vajavad tihti avanemiseks alkoholi. Ma ise polnud paraku piisav tõestus, sest ma olin a) kaine ja b) jutukas. Seda esimest olen ma kogu aeg, aga teist päris harva, nii et mine sa tea, ilmselt oli tegu lihtsalt heade asjade kokkulangevusega.

Kõik laupäeval kohatud välismaalased aga väga normaalsed ei olnud. Jõudsime just Epuga rõõmustada, et näe perverte polegi, kui üks soomlane küsis mult, kas mu arvates on Jeesus seksikas. Kui ma vastasin, et ma pole sellele kunagi mõelnud, aga üldiselt ma ristilöödud mehi seksikaks ei pea, tundis ta ennast isiklikult solvatuna. Solvumine oli ilmselt tingitud ka sellest, et ta oli ilmselgelt üritanud oma juukseid ja habet Jeesusele sarnaseks kasvatada. Selleks hetkeks olin ma aga oma viisakuse minetanud, nii et kui ta hakkas edasi soiguma sel teemal, saatsin ma ta pikema jututa väga pimedasse kohta. Ma tulin ju siiski välja ennast hästi tundma ja et ma niikuinii aastas umbes korra peol käin, pole mul vaja seda väärtuslikku aega idikatele kulutada. 

***

Ja täna on mul tõepoolest hea olla! Ei mingeid pohmakaid ega muid järelnähte. Kohe nii hää oli, et veetsin pea terve päeva mänguväljakul ja muidu mööda Tallinnast kruiisides. 

Kommentaare ei ole: