13 mai 2016

Eurovisioon vol2

Ma ei hakka pikka juttu tegema, panen kirja lihtsalt emotsioonid ja mõtted, mis mul teise poolfinaali laule kuulates pähe tulid.


1. Läti

See on vist selline moodne muusika, mida kõik tänapäeval kuulavad? Iseenesest paha ju pole ning plusspunktid selle eest, et mingit tarbetut tilulilu taustaks polnud. Näete, kui vähenõudlikuks Eurovisioon mind muutnud on.

2. Poola

Sten: "See on nüüd küll hea!"
mina (üllatunult): "Laul või?"
Sten: "Ei! Ma räägin õllest!"

Veits liigne undamine mu jaoks. Laulja miimika meenutas aga jubedalt Rolf Juniori.

3. Šveits

Laulja tegi selliseid liigutusi, justkui oleks tal äsja enne lavaletulekut rinnahoidja katki läinud ja nüüd püüab ta seda varjata. Näha oli mõjutusi Florence and the Machine'i loomingust, mis mulle iseenesest väga meeldib, aga selline vaese mehe variant mind paraku eriti ei köitnud. Seelik oli ka kole.

4. Iisrael

Ma ei saa aru, miks seda favoriidiks peetakse - jälle üks undamine ju. Pealegi mind häirivad meigitud mehed  - ma võin olla küll tolerantne, aga näe, ikka häirib.

5. Valgevene

Oo, hundid! Tegelikult ju väga hea laul, aga esitus jäi lahjaks. Oleks selle hipi asemel mõni tugevama häälega laulja olnud, oleks kindlasti laul paremini mõjule pääsenud. Väga mittevalgevenelik laul ja esitus ning kuna valgevenelaste elu pole kerge, siis tuleb lihtsalt nende poolt olla. Mind igatahes jäi see laul kummitama ja videoshow oli ka äge.

6. Serbia

See pidi siis olema naistevastase vägivalla vastane laul, jah? Iseenesest ju tore, aga laul ise oleks võinud siis kuidagi meeldejäävan ja erilisem olla, praegu oli tegemist sellise tüüpilise eurostiilis karjumisega.

7. Iirimaa

Mu ema rääkis enne, et näe, Westlife'i poiss esineb, nii et veidi isegi ootasin seda laulu, sest Westlife'i "Mandy" on kindlasti üks mu nutulaule. No too poiss oleks võinud pärast bändi millegi muuga tegelema asuda - no nii mõttetu laul. Hästi tüüpiline popplugu, mille võiks suvaline arvutiprogramm valmis genereerida - null üllatust. Riimid olid ka nii klišeelikud, et anna abi. Pealegi: mis kuradi sõnad on "Katsu, keda tahad"? Õige variant oleks "Enne, kui kedagi katsud, tuleb luba küsida". Eelmise laulu ponnistused hetkega maha pühitud.

8. Makedoonia

Mul pole lihtsalt sõnu. Tsiteerin siis Mart Juurt: "Selliseid inimesi tuleks nuhelda." Ma ei kujuta ette, kuidas tuleb kellelgi mõte midagi sellist kirjutada ja siis mõelda: "Oh, see oleks hea laul, mida Eurovisioonile saata!" 

9. Leedu

Ka üks tüüpiline popplugu, mis absoluutselt meelde ei jää. Poiss oli ka liiga lakutud mu jaoks. Hakkasin laulu ajal hoopis mõtlema, milline siis on mu meestemaitse, kui üks on liiga moosikas, teine liiga pikkade juustega, kolmas liiga ... Kuna tegemist oli huvitavate mõtetega, siis laul jäi tagaplaanile.

10. Austraalia

Kvaliteetne laul ja ilus kleit, aga sellise muusika kontserdile ma ilmselt ei läheks. Samas Eurovisioonil mõjus ta päris hästi ja no austraallaste poolt võiks ju olla - on teised ju nii kaugelt kohale tulnud. Samas, kas nii igava lauluga ikka oleks pidanud tulema ...

11. Sloveenia

Laulja näeb nii tüüpiline slaavlane välja, isegi tukk on kivikõvaks lakitatud. Taustal toimunud tilulilu oli asjassepuutumatu ja häiriv, laul nii meeldejäämatu, et ei tekitanud mingeid emotsioone.

12. Bulgaaria

Selle järgi oleks ülihea tantsida, lihtsalt raadiost ma seda ilmselt kuulata ei viitsiks. Tavalisest eurostiilist erinev ning see on ju ainult hea.

13. Taani

Taas üks igav popplaul - miks selliseid toodetakse, miks?

14. Ukraina

Lõpuks üks poliitiline laul ka. Ühest küljest on ju hea näidata oma poliitilisi seisukohti, mitte olla vait ja lasta ennast taguda, kuid samas, ma ei leia, et Eurovisioon peaks muutuma laulude kolmandaks maailmasõjaks, kus riigid lauludega üksteist ründavad ning pärast siis kõik pooli peavad valima. Laul oli minu jaoks taas meeldejäämatu ning mul hakkab juba tekkima kahtlus oma mälu funkltsioneerimise suhtes.

15. Norra

Selle laulu kohta öeldi, et rütm muutub häirivalt tihti. Muutus tõesti, kas nüüd häirivalt, seda ma ei ütleks. Mulle isegi meeldis, sest see oli ainus laul, mida ma pärast laulda mäletasin. Äge kostüüm oli ka.

16. Gruusia

Eurovisiooni jaoks liiga ebatraditsiooniline laul? Nii, tuleb telekas kõvemaks panna. Tõesti, värskendav vaheldus, aga kui laul Eurovisiooni kontekstist ära võtta, on tegemist tavalise indie-rokklauluga. Väga narko videopilt - huvitav, mis tunne seda kivis peaga vaadata oleks? 

17. Albaania

Selle laulu ajal pidasime maha hoopis sellise vestluse:
mina: "Albaania on päris vaene maa."
Sten: "Üks mu sõber, kes seal käis, ütles, et seal pole eriti liiklusmärke."
mina: "Muidugi, miks raisata raha asjadele, mida keegi ei kasuta."

Laulust ei mäleta ma mitte midagi peale selle, et lauljal oli väga jube soeng.

18. Belgia

Oh, see on nagu "Boogie Wonderland", mõnus tantsukas! Kuuldavasti olevat enne olnud irinat, kuidas selle laulu sõnad ja mõte arusaamatuks jäävad. Oot, nüüd olen ma segaduses - kas pole Eurovisioon mitte viimane koht, kust mõttekaid laule otsida? Mõned riigid muidugi arvavad, et nende rahulaulud hullult kedagi mõjutavad, aga tegelikult ei kuula keegi ju sõnu.

Kommentaare ei ole: