19 mai 2016

Iibeprobleemist

Ma tahaks ikka muust ka kirjutada kui lastekasvatamisest, aga no kuidagi ei lasta.

Tegelikult pole Martin Helme muidugi ainus mees, kes arvab, et naised on kõndivad inkubaatorid - kunagi kirjutas Varro umbes sama juttu, aga igavamalt, nii et ilmselt keegi ei viitsinud seda lugeda (peale minu). Kui aga otsesõnu välja öeldakse, et 27-aastane lastetu naine on kõigis hädades süüdi, tõusevad loomulikult kõik 27+ lastetud naised tagajalgadele. Ja mina, kes ma olen 26-aastane lapsega naine, aga väga suure solidaarsustundega. Aga Martin, ma tean, et sa ei loe seda, aga võta teatavaks, et ka mina hakkan olema Eesti iibeprobleemi põhjus, sest rohkem lapsi ma juurde toota ei kavatse ka, kuigi sinusugused paistavad arvavat, et sünnitamine ja lapsekasvatamine on aasalt lillede noppimine.

Ma nüüd kordan ennast, aga kuna inimestel on tihti mäluga probleeme, siis: laste mittesaamine on paljudel juhtudel oluliselt vastutustundlikum tegu kui nende saamine. See on ka üks põhjustest, miks Ernst jääb mul viimaseks. Teised põhjused on seotud kõiksuguste lapsesaamisega seotud füüsiliste probleemidega, aga mitte neist ei taha ma rääkida. Hoopis sellest, et kummaline, et kuigi me peaksime kõik elama ühel ja samal ajal ja nägema ühtesid ja samu probleeme, siis ... me ei näe neid. Mina elan nt maailmas, kus naised saavad ise oma keha üle otsustada, ise tööalaseid valikuid teha, aga samas ka võitlema õiglase palga ja võrdse kohtlemise nimel. Martin ja Varro elavad ilmselt mingil sellisel ajastul, kus naine on mehe vallasvara, kus tal pole mingeid õigusi, aga samas ka mitte varalisi kohustusi.

Tegelikult on hea, kui kõik traditsiooniliste vaadetega mehed oma seisukohti avaldavad, sest seda enam on inimesi, kellele ma kirju hakkan saatma, kui majanduslikud raskused tekkima peaksid. Oma sõnade eest tuleb ju vastutada, kas pole?

Kommentaare ei ole: