07 juuni 2016

Kuidas ma kingapoes käin

Täna otsustasin, et on aeg endale uued tänavakingad osta, sest vanadega kõnnin ma põhimõtteliselt juba asfaldil ja mingite teistega, millega täna päeva veetsin, hõõrusin varba nii ära, et nüüd lonkan. Seega seadsin sammud poodidesse. Mul olid jalatsitele oma tingimused ja ma naiivselt arvasin, et need on sellised universaalsed tingimused, millele pea kõik jalatsid vastama peaks. Eksisin. Esimene tingimus oli:

a) need peavad olema ilusad.

See tingimus elimineeris väga suure osa poodides pakutavast kaubast. Midagi pole teha, need praegu moes olevad paksu tallaga jalatsid, mis esiteks jube ebamugavad välja näevad, ei ole lihtsalt minu maitse. Peale nende võis leida ikka väga kummalisi isendeid, mis ei saa olla mõeldud kõndimiseks. Lisaks tahtsin ma võimalikult neutraalset värvi jalatseid, et saaksin kõiki oma värvilisi pükse ja kleite nendega kanda - ka see polnud just parim tingimus, arvestades kaubavalikut. Aga minnes välimuse juurest edasi, siis:

b) need ei tohi muuta mu jalga suuremaks.

Visuaalselt siis. Mul on võrdlemisi suur jalg ja seetõttu teravad ninad ei sobi, kui ma just narri mängida ei taha. Ja ma ei taha.

c) need peavad olema mugavad.

Aga mugavaid jalatseid oli samuti vähe, kuidagi jube jäigad olid kõik. Mina aga kõnnin jube palju, päevas ikka kilomeetreid ja kilomeetreid. Kuidas ma siis paindumatute jalatsitega kõnnin?

Lõpuks leidsin ühed kuldsed libikud ja olin rahul, et need enam nii moes ei ole - hind oli sellele vastav!

***

Ahhaa, suurusuudiseid ka. Leidsin täna Mohitost XXS suuruses kleidi. Võiks ju mõelda, et mis seal imelikku, poed peavadki müüma erinevas suuruses riideid, aga selle kleidi eripära oli see, et see läks mulle selga. Tõin selle kohe koju ka, et kunagi, kui ma vaalastunud olen, saaksin vaadata ja heldida, millised riided mulle kunagi selga läksid.

5 kommentaari:

notsu ütles ...

Rieker, Gabor, Ecco? Ilu on maitse asi, aga mugavusega saavad nad küll hakkama. Ja eriti Riekeri puhul olen ma lausa hädas, et enamik mudeleid on tagasihoidlikes värvides, ainult mõni punane paar on kahvatute hulgas (aga punased kingad mul juba on, ma tahaks roosasid või lillasid, aga selliseid teevad ainult mingid krdi tibikingatootjad, järelikult ei saa nendega käia).

Madli ütles ...

Ma Riekerit vaatasin jah, aga kuidagi liiga igavad ja ortopeedilised nägid välja - ma tahtsin natuke pidulikumaid. Ecco on vist tsipa mu hinnaklassist väljas, aga kui nüüd pärast jaanipäeva allahindlused hakkavad, vaatan sinna ka.

notsu ütles ...

mis number sul on? ja mis kujulist sa täpsemalt otsid?

Tartusse on siginenud veel see CCC, mis tundub jalanõude mugavuse kohta hämmastavalt odav.

Madli ütles ...

Oo, kus see täpsemalt on? Ma juulis tulen Tartusse, siis kaen üle. Mu jalanumber on 39-40 olenevalt jalatsist ning ma otsin madalaid, pigem selliseid meestekingi meenutavaid, aga samas ikka veidi särtsakamaid tänavakingi. Pealsed ei tohi riidest ega seemisnahast olla, arvestades Eestimaa vihmaseid ilmasid, ning tald ei tohi olla täiesti sile, et ma kaubanduskeskustes ninali ei kukuks.

notsu ütles ...

Taskus. Kesk-Euroopa kett, Poola kingavabrik.
http://tasku.ee/kauplused/ccc-kingakauplus/

Eestikeelne koduleht on neil küll (veel?) üsna abitu.


Ma ei ole veel midagi ostnud, kuna mul juba on hästi palju kingi ja uus king peaks olema olemasolevatest piisavalt erinev ja vähemalt sama mugav, mis seab lati väga kõrgele. Aga kui huvi pärast jalga proovisin, tundus mugav ja hinnaklass oli Eccoga võrreldes umbes poole odavam.