01 juuni 2016

Suvi tuleb

Tegelikult on suvi juba päris mõnda aega käes, vähemalt mu põlenud õlad tuletavad seda mulle tihti meelde. Küll aga tuleb suvi ikka viisakalt ja ametlikult vastu võtta. Seekord leidis Kaisa, et meie elus on liiga vähe Karl-Erik Taukarit, ja ajas meid Butterflysse. Üldiselt olen ma rohkem selline UG stiili tüdruk ega viitsi ennast väga piffiks tuunida, aga vahel on see ju päris tore ja Butterflysse muudmoodi minna ei kannatagi kui täismeigis-kleidis-kontsas. Pealegi on mul kapis paar sädelevat kleiti, mis tahtsid tantsule minna. Mul on Butterflys üldiselt ainult head kogemused olnud, kuigi see otseselt minu masti koht pole - näiteks paar suve tagasi veetsin seal toredate inimeste ja vanade klassivendadega väga mõnusalt kokteilidega täidetud õhtu. Täna vaatasin seal aga kokteilide hindu ja mõtlesin, kas ma tõesti suutsin ennast selliste hindade juures vinti juua? Või mängisid rolli väljatehtud kokteilid, mille väljategemisautoreid ma otse loomulikult ei mäleta?

Igatahes olin ma täna kindlasti üks pretensioonikamaid kliente.

"Palun mulle /üks kokteil, mille nime ma enam ei mäleta/."

"Aga see on ju alkoholivaba!"

"Jumal tänatud!"

"Ma ei saa seda kahjuks teha sest /üks koostisosa, mida ma ei mäleta/ on otsas."

"Aga tehke siis ..." jäin ma menüüd uurima.

"Näete see on klientide lemmik, see sojapiimaga."

"Fuhh, soja, ei! Andke parem üks Virgin Mojito."


Sellele vaatamata oli baarmen mu vastu viisakas ja suvatses isegi naeratada, kui ma talle teadustasin, et ma pole kaks aastat alkoholi joonud. 

Kontserti oli kuulama tulnud üks tulihingeline Taukari fänn (Enelis) kaks üsna ükskõikset, aga rõõmsalt meelestatud isikut (mina ja Kaisa) ning üks kohe kindlasti mitte Taukari sihtgruppi kuuluv isik (August). Lisaks siis veel igasuguseid üleslöödud karvaseid ja sulelisi. Sellises huvitavas seltskonnas sai kontsert kohe pikatnsema maigu ja ma veendusin selles, milles viimati Vennaskonna kontserdilgi, kus esines ka Köömes: vahva on sattuda selliste artistide kontsertidele, kuhu ise ilmselt tormi ei jookseks. Eestis on tegelikult üsna vähe artiste, kelle kontserdile ma omal initsiatiivil läheks: Smilers, Metro Luminal, Vennaskond, Sõpruse Puiestee .. rohkem vist mitte ja see vist ei ole juhus, et kolm viimast Vainola bändid on. Mnjaa ... Igatahes oli Taukari kontsert päris hää, sai kaasa laulda ja tsipa tantsida. Mulle meeldib, et Taukar on hästi karismaatiline inimene, kes suudab publiku kaasa haarata ja mitte labaseks minna. See viimane on minu jaoks hästi oluline omadus. Laulud on ka mõnusad kaasajõnksutamise lood, mõnel teadsin suisa sõnu peast. Lisaks nägime Butterflys oma kunagist klassivenda, kes kooliajal oli paras kaak, aga nüüd teeb väga ägedaid videoid. Videot tegi ta ka Butterflys, nii et ma loodan, et mingit koledat komprat minust ringlema ei hakka. Enda arust olin küll ilusas valges kleidis ja mitte väga hull pekipall, aga kaamera lisab teatavasti kilosid, nii et mine sa tea. 

Nüüd on siis suvi ametlikult avatud. Loodan, et need soojad suveilmad jätkuvad veel kaua-kaua, sest no niiiii mõnus on!

Kommentaare ei ole: