25 juuli 2016

Antibeebipillide loo jätkuks

Küsisin Stenilt eile, miks ma rasestumisvastaseid tablette ei võta. Kas ta üldse teab või arvab, et teen seda tema kiusamiseks. Ta vastas, et mul on vist mingi allergia nende vastu. Ühesõnaga, ega ta täpselt ei tea ka, miks, aga kuna Steni puhul on tegemist ikkagi naisi austava inimesega, pole ta a) küsida julgenud ja b) sundinud. Ma arvan, et paljud mehed ei tea, mida antibeebipillid sisaldavad ja kuidas täpselt mõjuvad, ainult seda teavad, et takistavad rasestumast - mis iseenesest on ju positiivne. Trombid, peavalud ja ekstrasüstolid aga pole eriti positiivsed. Ma ei tea, kas leidub selliseid naisi, kes igaks juhuks oma meestele kõrvaltoimetest ei räägi (et mitte halada) ja pille edasi võtavad, ise peavalusse surres, aga mina selline pole. Ma leian, et pereplaneerimine, sealhulgas ka rasedusest hoidumine, on mehe ja naise mõlema asi, mitte et naine mugib pille ja mees naudib spontaansust.

Ma olen küll kuulnud oma meestuttavate hala, et kondoom on kire- ja spontaansuse tappa, aga ma usun, et ka trombi kätte suremine tapab spontaansust päris kenasti. Samas ma ei süüdistaks ka mehi, et on alles kiimakotid ega hooli naiste tervisest - paljud vist tõesti ei tea midagi kõrvaltoimetest ega üldse sedagi, et need hormoontabletid on. Igatahes pidasin ma Stenile maha loengu oma tervise ja hormoonide teemal, rääkides ka sellest, miks ma testosteroonirikkam olen, kui nii mõnigi teine naine. Ja miks ma seetõttu tablette võtta ei saa. Sten kuulas viisakalt, ei saatnud mind kuu peale oma jutuga, vaid leidis, et oma tervist tappa ei tohi. Mina aga imestasin, miks pean mina olema see esimene linnuke, kes 32-aastasele mehele elutõdedest räägib. Pillid ei ole ainult naise mure. Ma kordan, pillid ei ole ainult naise mure. Seega, hmm, millal Ernstile neist rääkima peaks? Kohe?

Testosteroonirikkusest nii palju, et põhjuseks on loomulikult Madis. Mu kaksikvend. Minusugused kaksikvennaga naised pidavat mingi uuringu põhjal olema mehelikumad, mis toob kaasa ka väiksema võimaluse abielluda ja lapsi saada. Too viimane olevat tingitud ka meditsiinilistest näitajatest. Mehelikkuse põhjuseks on see, et üsas puutusin ma kokku suurema hulga testosterooniga ja ma ise sisaldan ka rohkem testosterooni. Ma ise pole ennast eriti mehelikuna tundnud, aga noh, ilmselt siiski olen, Oot, ma panen endast siia mõne meheliku bikiinipildi ka:


Küsisin kunagi mingi arsti käest ka, et kas see testosteroonijutt vastab tõele. Ta ütles, et ikka vastab ja seetõttu võib olla raskusi rasestumisega. Noh, mul probleeme polnud. 

8 kommentaari:

akadeemik ütles ...

Mul on kahtlane tunne, et need vennad, kes halavad, et kondoom on spontaansuse ja kire tapja jms, nende kustumatu ja kuum "kirg" saaks ilmselt surmava hoobi juba siis, kui liiga kõva häält või äkilisemaid liigutusi nende "kire" juuresolekul teha.
Aga see selleks. Eks inimesed on erinevad.
Pillid tõesti ei peaks olema ainult naiste mure. Pereplaneerimine v soovimatu raseduse ärahoidmine samuti mitte.
Ja ma väga loodan, et naised siiski ei kannata kangelaslikult trombide ja migreenide käes vaikselt pille krõbistades. See mõte kõlab üsna õõvastavalt.
Ja ma ei tea, kui ma saaks selline välja näha nagu sina, siis palun ma võtaks meeleldi rohkem testosterooni :D
Väga viis painduvus ka!

Madli ütles ...

Tänan komplimendi eest!

Ma loodan ka, et ei kannata, sest minu arvates pole mitte mingisugune lõbu ja kirg väärt tervise rikkumist. Kõikidel muidugi tõesti pole mingeid kõrvalmõjusid ja siis ei saa ka hormoontablettide võtmist ka kannatamiseks pidada, aga ... ma ei tea, mulle kõlab juba sõna "hormoontablett" pelutavalt.

Ma usun, et kui mehed teaksid neid kõrvalmõjusid ja et üleüldse need on hormoonid, mida naine sisse sööb, siis oleks ka vingu ja hala vähem. Ma loodan vähemalt.

soodoma ja gomorra ütles ...

mina mõtlesin ikka, et Madlike on see mustades bikiinides testosteroon:)

Madli ütles ...

Mustad bikiinid trügisid lihtsalt pildile, kui mina silda visata tahtsin :)

Paula ütles ...

Ja miks mitte tavaline, ilma hormoonita, spiraal?

Madli ütles ...

Ma imetamise ajal ei tahtnud midagi kasutada, aga kuna ma imetamise jätsin järele nädal tagasi, siis pole veel saanud aega spiraalide ja muu kohta uurida.

Paula ütles ...

Kuna tegemist on pigem mehhaanilise asjaga siis ei ole imetamine sellega kuidagi seotud. Ega saa sellest mõjutatud

Madli ütles ...

Jah, aga ma tegin juba imetamise algusaegadel otsuse, et enne, kui see etapp läbi on, ma spiraale v pille ei kasuta. Vb lihtsalt erilisest ettevaatusest, aga nüüd on teine lugu, nüüd on mu keha ainult minu oma.