08 juuli 2016

Riidelemmikud

Kuna ma ei suuda hetkel jalgpallist rääkida ilma paanikahoota ja kuna ma suures vihahoos hiiglasliku kilekotitäie riideid ära viskasin, otsustasin rääkida hoopis moest. Jälle. Mul on nimelt käimas praegu stiilivahetusperiood, mis lihtsamalt öeldes tähendab seda, et ma viskan ära neid asju, mida ma a) mitte kunagi kandnud pole, b) olen kunagi ostnud, sest olen arvanud, et hakkan kunagi kandma, c) olen kunagi trendide survel ostnud, d) olen ea kasvamise survel ostnud. Nüüd aga leidsin, et olen piisavalt vana, et ilma põdemata ja õigustamata oma jalkasärke ja tenniseid edasi kanda. Seega nüüd väike nimekiri rõivastest/stiilidest, mida ma armastan:

- rockabilly-kleidid! Võimalikult puhvis loomulikult;

- täpid;

- jalkasärgid. Ma ei pea silmas neid spordisärke, number ja nimi seljal, vaid selliseid ägedamaid: 


- mugavad, aga ilusad jalatsid, soovitatavalt meheliku lõikega, aga mingi edeva lisandiga;

- tennised;

- nahkjakid. See on ilmselt kõige-kõige kohustuslikun riideese mu kapis;

- punast värvi riided;

- kehasse töödeldud kleidid. Aeg on näidanud, et mu puusadega ei sobi sirge või A-lõige;

- digimustrid, soovitatavalt erksavärvilised;

- üleüldse erksad värvid;

- kiilkontsad. Tikkudega jään ma kivide vahele kinni;

- must värv. Ma olin suure osa oma elust arvamusel, et ma olen paks (väikevenna süül), nii et musta värvi riided tundusid seda vaalafiguuri kõige enam varjavat. Armastus musta värvi riiete vastu on säilinud siiani;

- kollast värvi särgid;

- nahkhiirelõige;

- litrid. Oojaa! Ma armastan oma litritega kleiti!

- üleüldse sädelevad riided;

- pikad kleidid.


Kui ma kontorisse tööle läksin, siia ma arvasin, et äkki oleks aeg midagi ... tõsisemat kandma hakata. Ostsin siis viigikad ja triiksärgid ning tundsin ennast jube ebamugavalt. Sama lugu on olnud siis, kui ma olen üritanud - õnneks üsna harva - trende järgida, sest suur osa moes olevatest asjades on minu seljas jubedad. Praeguseks olen õnneks saavutanud seisundi, milles olen rahul. Et ma ei pea põdema "omg, 26-aastastel ei sobi nii riides käia". Sest sobib ju?


2 kommentaari:

Nele ütles ...

Kord ütles kolleeg mulle tööl, et minu eas ei olevat sobilik enam tenniseid kanda. Ma olin siis 24... No ütleme nii, et hetkel olen juba üle 30 ning tenniseid on garderoobis mitu paari ja kõik saavad aktiivset kasutust. Mina olen seda usku, et riided peaks sobima kandja figuuriga ning üritusega, kus neid kantakse. Ja teatud riided ei kaunista mitte kedagi, east hoolimata :)

Madli ütles ...

Jah, nt haaremipüksid on mu arust jäledad. Muide, sama tennisejuttu kuulsin mina siis, kui olin 22 saanud ja oma praegusele töökohale läinud - noh, et kuidas siis tennistega, ise kontoritöötaja. Loomulikult ei lasknud ma sellest ennast suuremat häirida. Ma jälgin ka pigem seda, et riided figuuriga sobiksid, omavahel kokku sobiksid ja parajad oleksid. No ja päris bling-bling kleidiga matustele ei lähe või teksades teatrisse ka.