16 september 2016

Puhkuse viimane päev

Täna on mul vanemapuhkuse viimane päev ja juba esmaspäeval lähen ma üle aastate taas tööle. Niisiis otsustasingi, et see päev tuleb veeta täpselt nii, nagu mulle meeldib ja see tähendab eelkõige mittemidagitegemist. Hommikul viisin Ernsti lasteaeda ja ise läksin kinno, sest üle aastate on uus Bridget Jonesi film kinodes - mida veel elult tahta? Film oli selline, et, nagu klassikud ütlevad "Sai naerda ja nutta, oli uurimist ja puurimist". Mõnus meelelahutus. Algselt oli plaan pärast kino veel kusagil pargipingil kohvi ka juua nagu suurlinnadaamid muiste, aga ilm oli liiga tuuline ja seelik kippus seljast lendama. Niisiis tulin koju ja avastasin, et Külli on hakanud pidama toidublogi ja see on parim toidublogi üldse, sest ta teeb süüa (vähemalt selles blogis) nii, nagu ikka tehakse. Vähemalt mina teen nii, et ma otsustan külmkappi vaadates ja vaagides, mida mul on, mida on üle ja mis hakkab halvaks minema, mida üldse süüa teha võiks. Lugesingi kõik postitused ühe jutiga läbi ja jube lillkapsaisu tuli peale. Ilmselt lähebki pärast lasteaiaskäiku suuremaks lillkapsavormi tegemiseks, sest külmkapis on mul ju veel peekonit ja mune. Ja ... muud suuremat mul polegi oma viimase vaba päevaga kavas. Võib-olla peaksin riidekappi sukelduma ja homseks beebiooperiks kleidi välja valima, võib-olla mitte. Võib-olla peaksin hoopis magama. Jah, ilmselt teengi seda. 

Ja kuna mul enne filmi oli aega üle, astusin ma H&Mi ja uudistasin veidi ringi, et mida siis seal popis ja noortepärases poes müüakse. Üsna kurb pilt oli. Veel kurvem on see, et kuna normaalsete riiete leidmine on tänapäeval paras väljakutse, siis paljud kannavadki neid riideid, mida suuremad ketipoed müüvad - kellel siis nii väga aega on ringi käia ja otsida. See viis mu mõttele, et tegelikult hoiaksid inimesed tohutult palju raha kokku, kui nad käiksid läbi stilisti juurest, kes annaks häid soovitusi, millised riided sobivad millisele figuurile, heledale või tumedale nahale jne jne. Jääks ära see kaltsude vahel ekslemine ja suurest masendusest millegi ebasobiva ostmine. Mina küll tahaks minna, aga samas, ma tahaks palju asju teha, mida ma millegipärast ei tee. 

Aga uuel teemal: ma olen veidi ärevil ka uue eluetapi ootuses: ega ma ju täpselt kujuta ette, kuidas töö ja pereelu vahel pendeldamine välja nägema hakkab. Aega niisama vedelemiseks on kindlasti vähem. Järgmisel nädalal saadan ma suve oma sünnipäevaga ka veel ära, nii et ... tuleb üks uudne ja põnev aeg.

3 kommentaari:

notsu ütles ...

Kirjuta oma lillkapsavormist siis ka.

Mis riietesse puutub, siis kui ma korra õhh ja õmmist läbi käisin, siis nägin seal päris palju asju, mis mulle meeldiks, aga noh, mul juba ON riideid, kusjuures üsna samast rubriigist. Nendega on see lugu, et tegelikult hästi paljud nende lõiked sobivad mulle - nad oleks nagu mõelnud olematute õlgadega kehaehituse peale, kui nad neid disainisid. Aga mul on sealt ostmisega samad hingelised probleemid, mis sul, nii et nende lõigete sobivuse olen ma puhtalt kaltsukate varal teada saanud.

No ja nüüd, kus mul on veidi rohkem ümarust, on nad hakanud natuke vähem sobima ka. Vanasti olin ma lihtsalt pirnikujulise kehaehitusega ja sellele nad teevad riideid küll. aga nüüd olen ma suure büstiga pirn ja sellise kujuga nad nii palju ei arvesta.

nii et nüüd olen (ikka peamiselt kaltsukate varal) avastanud sellised ketid nagu Lindex ja Kappahl (millest viimast Eestis uuest peast nagunii ei olegi). Lindexist olen isegi natuke uusi asju ostnud, tähendab, pesu. Neil on üldse võetud sümpaatne suund, viimati nad reklaamisid end sellega, et teevad riideid ka suuremat numbrit kandvatele naistele, ja selline inklusiivsus mulle pmst meeldib, isegi kui mul endal vaja ei ole. no ja siis on neil osa pesu vastutustundlikult toodetud vms märgiga puuvillast.

Madli ütles ...

Kaltsukate veel üks hea külg on see, et suhteliselt kalleid brände saab hea hinnaga. Näiteks leidsin ma paar nädalat tagasi Desiguali tuunika, mis pärispoes maksaks ulmesumma, aga seal oli väga odav. Kappahli lasteasju olen ma ka ostnud ja rõõmustanud hea kvaliteedi üle, ühe lastesärgi ostsin endale ka - hästi ilus ja täpiline oli.

Mulle H&Mi täna avastatud "riided" ka ei oleks sobinud, ei lõiked ega värvid (sinepikollane ja määrdunudhall). Üldse nägid riided kuidagi peetud välja, ilmselt mitmest proovimisest. Veel leidus seal riideid, mis ei sobinud mu meelest mitte ühelegi inimesele - olgu, võib-olla mõni väga ilus inimene näeks neis lihtsalt vähem kole välja.

Aga lillkapsavormist kirjutan ma ilmselt eraldi, kui ma selle tehtud saan. Lisaks tuli mul Tarte Tatin'i isu, nii et kui ma kusagilt õunu leian, teen seda ka.

notsu ütles ...

Aa, vbla on asi selles, et praegu on peavoolumoes üheksakümnendate retro. Samasugused vormitud viskoospüksid jne. Ma ise hoidun neist mallidest juba sellepärast, et see oli moes just siis, kui ma ise olin teismeline, järelikult näeks ma nendega välja, nagu oleks unustanud 20 aastat riideid vahetada.