28 oktoober 2016

Kuidas ühildada kodu ja töö?

Ausalt, ma tegeleks muuga ka kui virisemise ja vingumisega, aga kuna algamas on aasta rõlgeim kuu ja mul on ikka veel krooniline köha, siis leidsin, et pole veel põhjust positiivsete nootide jaoks.

Ernst jäi kolmapäeval tõbiseks ja on seetõttu olnud siiani kodus. Enne mu emaga ja nüüd minuga, sest kas ma olen maininud, et tööl on hullumeelselt kiired ajad? Või on see kiirus lihtsalt fabritseeritud, ei mina tea, fakt on aga see, et tööd on palju kuhjunud. Et ma aga täna kodus olen ja saanud seetõttu aega veidi mõelda, on mul tekkinud tähtis küsimus:

Kuidas olla hea ema, kui sa käid täiskohaga tööl?

Asi pole selles, et Ernst kurdaks, oh ei! Tema tunneb ennast lasteaias nagu kala vees ja isegi siis, kui ta õhtupoolikud mu emaga veedab, sest mina olen kauem tööl, on ta rõõmus. Ma olen kullipilguga jälginud, ega kusagilt stressialgeid paista, aga ei. Praegune haigus on ka rohkem liigsest rosinasöömisest. Aga mina? Ma viin Ernsti kõige esimesena lasteaeda ning võtan ta ära ühena viimastest, seejärel viin ta läbi umbes Tallinna koju ja proovin need paar tundi enne magamaminekut mängida, sättida asju korda, valmistuda järgmiseks päevaks ja ... siuh, ongi päev läbi. Ma tunnen, et ma ei jõua ajaliselt teha kõiki neid asju, mida ma tahaksin Ernstiga teha. Nädalavahetused on teine lugu - siis hullame me rõõmsalt ringi, aga just argipäevadel? Sellest ei räägi ma üldse, et ma ei jõua õhtul süüa teha või koristada või rääkimata sellest, et näiteks ise korralikult süüa või raamatuga maha istuda. Just praegu meenutasin, et viimati sõin ma korralikku sooja toitu teisipäeval.

Nii ma püüangi välja mõelda, kas muuta oma suhtumist või midagi muud. Ilmselt suhtumist, sest muud pole ju muuta. Aega kusagilt rohkem välja ei võlu, sest ma ärkan kell 6, magama lähen kell 22 ja isegi siis jääb toimetamistel aega puudu.

Seega hakkasingi ma täna mõtlema, kuidas teised samas vanuses lastega emad jõuavad ennast töö ja kodu vahel jagada? Samas on mul ka tekkinud tunne, et ma olen vähemalt Ernsti lasteaiast ainus, kes tööl käib, sest kõik teised võtavad vabu päevi, lähevad lastele poole päeva pealt järele ja võtavad terve koolivaheaja vabaks. Ja siis olen mina, kes ma põhimõtteliselt jooksen pärast tööd lasteaeda ja olen ikkagi üks viimastest, kes ma ainsana viin ta koolivaheajal lasteaeda. Mis töökohad need on, kust saab suvaliselt vabu päevi? Kas teised peale minu siis üldse täiskohaga tööl ei käi?

Mul endal on see töö ja kodu ühildamine hetkel keeruline, sest ma pole oma rütmi kätte saanud.

3 kommentaari:

Marca ütles ...

Mul on töö, kus ma saan pmst võtta kontorist vaba päeva ja teha oma asju kodus, kuid eelistan ikka kontorit ja mul on tihti täpselt sama tunne, et teised lapsevanemad ei käi vist üldse tööl. Mu meelest algavad tööpäevad üldiselt kell kaheksa ja mul on vedanud, et meie üheksast alustame, aga last poole üheksaks lasteaeda viies on ta mõnikord esimene. Koolivaheaegadel on lasteaed tõesti poole tühjem jne. Võib-olla käib suurem osa inimesi siis vahetustega tööl?

Madli ütles ...

Jah, näiteks kodus ei saaks ma üldse töötada, sest kui laps on kodus, ei saa ma üldse arvutisse, kui teda poleks, on siin ikkagi liiga palju muud teha.

Mul algab tööpäev kell 8.15 ja lõppeb kell 16.15, lasteaias olen kell 16.45 ja ikka vaatavad kasvatajad mind sellise näoga, et no TEISED vanemad on ju AMMU oma lapsed ära viinud. Ma ei tea, ju siis käivadki teised vahetustega või poole kohaga või ei käi üldse.

Marca ütles ...

Meil õnneks kasvatajad mingeid nägusid ei tee, lihtsalt endal on kummaline.