09 detsember 2016

Eesti Laulu esimene poolfinaal

Eile avalikustati esimese poolfinaali laulud ja otse loomulikult kuulasin ma need kohe läbi. Suure rõõmuga avastasin, et täielikku paska polegi .. aga kõigest juba järgemööda.

1. Lenna Kuurmaa - "Slingshot"
Tugev Vanilla Ninja vibe on juures, aga eks põhjuseks ole ka see, et üks autoritest on vist tollest ajast. Ei ole midagi öelda, kvaliteetne popplugu, aga minu jaoks liiga lihvitud ja mittemidagiütlev. Häirib just see, et kõik n-ö kohustuslikud hittlaulu elemendid on olemas, ma eelistan lihtsalt veidi robustsemat ja orgaanilisemat lähenemist.

2. Elina Born - "In or Out"
Asi on ilmselt minus, et selline poppmuusika minus erilisi emotsioone ei tekita, kuigi tegelikult on ju tegu igati korraliku tantsulooga. Sellele saaks laval näiteks mingi ägeda tantsunumbri taha ehitada ja ongi korralik show olemas. Kujutan ette, et niisama tantsida võiksin selle järgi küll, aga kodus kuulata ... vaevalt.

 3. Carl-Philip - "Everything But You"
Võiks ju öelda, et taas on tegemist ühe tüüpilise popplooga, mida see ka kindlasti on, aga see meeldib mulle juba rohkem kui eelmised (ja järgmised). Esiteks meeldib mulle laulja hääl ja see, et ta laulab väga ilusasti ja puhtalt, teiseks jääb refrään kummitama. Haaras esimesest kuulamiskorrast ja täiesti võimalik, et kui vaja tööl nt kaamost peletada, siis kuulan uuesti.

4. Ivo Linna - "Suur loterii"
Jube keeruline on seda laulu iseloomustada, sest Ivo Linna on kui rahvuslik aare, keda kritiseerida oleks patt. Ega ma tegelikult kritiseerida tahagi, aga lihtsalt ... igav laul oli, noh! Ma pole ilmselgelt selle laulu sihtgrupp, aga sellegipoolest on ju tore, et Eesti Laulul igasugust erinevat muusikat on. See tundmatute indie-inina bändide võidukõik hakkaski juba ära tüütama

5. Ariadne - "Feel Me Now"
Laulja hääl on kihvt, aga ma tahaks väga seda laulu otseesitusena näha. Ma olen selliste väga-väga produtseeritud laulude suhtes veidi kahtlev, sest pahatihti ole nad otse esitatuna nii ägedad kui lindilt. Laul ise oli üsna tüüpiline klubilaul, mis kindlasti paljudele meeldib, aga minu häda on selles, et mulle ei meeldi see, mis paljudele meeldib. Ma otsin lauludest sellist rabedat orgaanilisust, sellist tunnet, et laul on kirjutatud koos jammides kusagil garaažinurgas. See laul seda kindlasti pole.

6. Uku Suviste - "Supernatural"
Oot, see laul on juba ju olnud:


Aga Prantsuse laul on juba selle pärast parem, et see on prantsuse keeles ja laulja on ka pandavam.

7. Laura Prits - "Hey Kiddo"
Mõnus suvine lugu, mida oleks ilmselt hea kuulata selle reggae-baaris, mis ühes Viimsi rannas (nime ei mäleta) on. Laulu ajal ma hakkasingi nostalgitsema ja meenutama neid ägedaid võrkpalli- ja ujumisõhtuid, mis me seal maha pidasime. Olid alles ajad! Aa, laulust oli juttu ... ka selle laulja hääl meeldib mulle väga, aga ootan taas otseesitust. Laul pani õlgu nõksutama ja suve meenutama, nii et vähemalt hea positiivsuselaks on garanteeritud.

8. Karl-Kristjan & Whogaux feat. Maian - "Have You Now"
Mul on tunne, et mu mäluga on midagi lahti, sest ma just kuulasin seda laulu, isegi kaks korda kuulasin kogemata, aga IKKAGI ei suuda ma meenutada sellest laulust ühtegi viisikatket. Kuidagi nii mittemidagiütlev oli, et ma ei räägikski rohkem.

9. Janno Reim & Kosmos - "Valan pisaraid"
Lõpuks ometi on keegi minu peale ka mõelnud! No nii hea laul on, ma kuulasin seda just umbes kolm-neli korda ja armusin iga kord uuesti. Tegelikult ei saa see kellelegi üllatusena tulla, et Janno mulle väga meeldib (lauljana), aga ma ise kartsin, et äkki on nende kvaliteet langenud pärast Super Hot Cosmos Blues Bandi. Ma millegipärast kardan seda kõikide oma lemmikute puhul, mul on vist midagi viga. Aga - oi ei, ma ütleks isegi, et "Valan pisaraid" on parem kui "Maybe maybe", sest see on oluliselt psühhedeelsem ja eestikeelsem.

10. Leemet Onno - "Hurricane"
Jälle deja vu! Tükk aega piinas mind see rõve tunne, et ma olen ju seda laulu ka varem kuulnud, lõpuks tuli meelde ka, kus:


Vähemalt see ümin tolles Leemeti laulus on üks-ühele. Muidu aga ... ei häiri. Kui see raadiost tuleks, siis ma kohe ära keerama ei jookseks, aga vaevalt, et ma seda kunagi uuesti viitsin ise peale panna. Asi on ka selles, et ma pole teab-mis kantrifänn ja kui ma üldse kantrit kuulata viitsin, siis mõnel vastaval üritusel, kuhu mind veetud on. Muidu eelistan ma midagi muut siit nimekirjast.

**

Mu hinnangud pole küll väga professionaalsed, aga ma ise olen rahul, et leidsin siit ühe väga hea laulu ja õnneks mitte ühtegi ülisitta laulu. Teine poolfinaal on aga alles ees, nii et andkem aega atra seada.

6 kommentaari:

Britt ütles ...

See kaheksas laul meenutab mulle väga hoopis seda: https://www.youtube.com/watch?v=PT2_F-1esPk just refrään.

Eurolaval ei kujuta ma sellest valikust ühtki lugu ette, a isikliku maitse pealt meeldivad Elina Born ja Laura Prits kõige rohkem :)

Madli ütles ...

Jaa, sarnasus on olemas, mitte et ma seda kaheksandat lugu ikka veel mäletaks, aga seal oli vist ka mees ja naine ja laulsid kuidagi ... ilmselt on lihtsalt selliseid laule nii palju :)

Eurolaval ei kujutaks ma ka mitte ühtegi laulu, vb Elina laul olekski kõige perspektiivikam, sest see on tempokas ja mu vaimusilmas sobiks sinna mõni äge tantsukava. Janno Reimi laul on kõike muud kui eurolugu ja iga korraga, mis ma seda kuulan (praegu umbes kümnes kord) veendun ma selles aina enam.

Britt ütles ...

Tead praeguseks see kaheksas ongi mu lemmik :D :D Ilmselt on asi selles, et mulle lihtsalt väga meeldib too, mille ma võrdluseks linkisin.

Millal teise poolfinaali lood avalikustatakse? Või noh, kuulamiseks üles pannakse siis :)

Madli ütles ...

Järgmisel neljapäeval tulevad järgmised - ma juba ootan, sest mulle meeldivad igasugused lauluvõistlused ja uute laulude konkursid jne jne. Kõige rohkem meeldib mulle muidugi enda pingeridu teha :)

Ma kohe kuulan seda kaheksandat uuesti. Ma loodan tohutult, et see kummaline kirjapilt nimest Hugo" (Whogaux) on mõeldudki ülepakutud naljana, mitte tõsimeelse püüdega meeldida välismaalastele.

Anonüümne ütles ...

Tõesti on meie kommentaarides palju sarnast. Mul kah Lenna lugu kuuldes tuli meelde Vanilla Ninja :D

Madli ütles ...

Ma unustasin Lenna laulu juurde lisada, et ma pole üldiselt Lenna fänn, aga näiteks need laulud, mis ta Vaiko Eplikuga tegi, täitsa meeldivad mulle ning seetõttu ma lootsin, et äkki on Eesti Laulul midagi sarnast. "Tagasilangus" Vanliia Ninja aega oli pettumus.