15 detsember 2016

Enne arvustust ...

Kuulan praegu Eesti Laulu teise poolfinaali laule, sest mul on ju ometi kavas homme nende kohta taas arvamust avaldada, aga kuulamise vahepeal tekkis mul mõte, kas ma üldse olen õige inimene muusikat arvustama, kui silmas pidada seda, et mu muusikamaitse pole just kõige peavoolulisem. Veel hullem: ma ei ole ka tänapäeva muusikaga eriti kursis, nii et ma hindan põhimõtteliselt ainult enda maitse pealt. Mu enda arvates on selline hindamine muidugi kõige parem, sest näiteks minu kriteeriumiks pole see, kas laul eurovisioonile sobiks või ei, vaid pigem, kas ma viitsiks seda uuesti kuulata, seda kaasa laulda või selle järele tantsida. Need kriteeriumid täitmata, lendab laul ka prügikasti, aga ... ma ei ole professionaalne hindaja. Ma ei mõtle, kuidas see teistele meeldida võiks, milline produktsioon seal taga on, kuidas see laval kõlaks ega üldse muid selliseid asju, mille põhjal vist tavaliselt eurolaule hinnatakse. Ilmselt oma hindamisviisi pärast olengi üks väheseid, kes Janno Reimi ja Kosmose loost täielikus vaimustuses on ja seda peast laulda oskab.

Sellepärast panengi siia ühe laulu, mis mulle väga meeldib, ja ei, tegemist pole Eesti Laulu finalistide või poolfinalistidega.


4 kommentaari:

Marca ütles ...

Oot, kas sa panid selle loo siia sellepärast, et Kaur seda mulle soovitas või on see nüüd järjekordne müstiline kokkusattumus? :)

Madli ütles ...

Ma ei teadnudki, et keegi seda kusagil soovitas :) Ma olen seda laulu päris ammu teadnud, aga täna tuli see taas meelde ja et see just kõige tuntum pole, siis otsustasin jagada. Hea muusika peab levima :)

Marca ütles ...

No sel juhul tõesti eriti hea kokkusattumus: https://www.blogger.com/comment.g?blogID=22833223&postID=6372309905569371160

Madli ütles ...

Jah, mulle meenus just, kui ma Su kommentaare lugema läksin, et ma ju olen seda kommentaari enne ka lugenud, aga aju ilmselt ei salvestanud infot.