22 detsember 2016

Häda erinevate pidudega ehk murelik tibipostitus

Pärast ERRi juubeligalat (ma loodan, et kõik ikka nägid mind telekast, eksole) hingasin kergendatult, sest selleaastane peokvoot tundus olevat täis saanud, nii et sain rahus mugavamad riided välja otsida. Ennatlikult! Eile õhtul helistas Igor ja kutsus mind R2 aastahiti peole, vihjates veel kõnes, et tegemist on punase vaiba üritusega. Tuleb vist taas kleit kapist välja võtta ja ära triikida.

Nüüd on mul mure. Ei, mitte kleidiga, sest mul on mu ilus punane õhtukleit, millega ma mööda üritusi ringi jooksen, vaid hoopis juustega. Ma nimelt ei oska nendega mitte midagi ette võtta, aga kui ma midagi ette ei võta, siis ma näen välja, justkui oleksin oma pead WC-harjana kasutanud. Miks pidin mina olema see ainus must lammas oma perest, kes sündis lokkidega? Ja oleks siis veel ilusad ja korralikud lokid - ei, mingi ebamäärane kahupea, mis põhiliselt jätab mulje, nagu oleksid juuksed pikemat aega kammimata. Teine häda on see, et mul on hästi paksud juuksekarvad, päris traadid kohe. Kui need kaks asja kokku panna, on tulemiks see, et mu juustesse on täiesti võimatu normaalseid soenguid teha. Juuksurid ka alati ägisevad, et lokid ei jää sisse, juuksed ei jää kinni, sirgestada ei saa, tukka lõigata ei saa ... aga mida ma siis aastahitiga teen? Äkki näen seal oma eluarmastust Hendrik Sal-Sallerit ja olen oma WC-harja-soenguga – kus on siis häbi ots! Sest otse loomulikult tulevad kõik sinna mind vaatama, mitte muusikat kuulama. Juuksurisse ma minna ei taha, sest pidu toimub nimelt kaks päeva enne mu palgapäeva.

Oot, ma panen pildi ka oma juustest:


Siin pildil tunduvad nad isegi normaalsed, aga ärge laske ennast petta, päriselt on asi palju nukram. Nii et jah, mida teha? 

**

Olgu, tegelikult ma nii paaniline oma juuste pärast ei ole, aga eks ikka tuleb iga peo eel sisse väike ärevus, mida kanda, kuidas olla. ERRi juubelipeole tahtsin ma tegelikult minna oma litritega minikleidis, aga ema ütles, et ega see mingi ööklubi ole, nii et panin taas oma ainsa pika kleidi selga. Õigesti tegin! Litterkleidis oleksin olnud nagu valge vares või siis tellitud "esineja". Pidu ise, muide, oli kontserdi kohapealt väga ilus, aga muu koha pealt ... veidi oli probleeme kontserdisaali mahutavuse ja ka söökide-jookidega. Ma pole küll veinigurmaan, aga isegi minu maanaise maitsmismeel ütles, et pole vist kõige kvaliteetsem. Õnneks aga kultuurielamus oli hea, kontsert oli ilusasti kokku pandud ja ka president pidas täitsa arvestatava kõne. Kui keegi soovib kontserti vaadata, siis ERRi kodukal on see võimalus olemas.

Kommentaare ei ole: