30 jaanuar 2017

Kus on, sinna tuleb juurde

Jõudsin ma siin just rääkida, kuidas puhkus on oluline ja uusi kohustusi ei taha, kui ma kohe järgmise tööpakkumiskõne sain ja sellele jaatavalt vastasin. Õnneks pole tegu uue täiskohatööga või üleüldse millegagi, mis tohutut pingutust nõuaks, aga väike ajakulu tuleb siiski. See väike lisatöö tähendab siis paar korda aastas ühe teise inimese puhkuse ajal väikest töösutsakat, nii paar tundi päevas, paar korda nädalas. Töö sisu las jääda saladuseks, aga väga heal juhul saab mind isegi raadios kuulda. 

Vaheldust ja raha on ju vaja ja paraku ma muudmoodi raha teenida ei oska kui töötades. Ei ole minus ettevõtja- või ülalpeetava naise geeni, ei oska ma midagi meisterdada või korraldada. St neid viimaseid ma isegi oskaks, kui keegi püstoli otsaette suunaks, aga muul juhul küll ei viitsi. Nii jääbki mul üle kasutada neid oskusi, mis mul on ja milles ma hea olen. Ja ma olen üks kuradima hea tööinimene.

AGA. Töö ja puhkus käivad ikka käsikäes ning seega vaatasin ma täna reisdiilide lehte, et leida mõni tore kevadreis. Kohe tuligi esimesena ette reis Brüsselisse, reedest pühapäevani alla saja eurtsi nägu. Kõlab ahvatlevalt? Ma oleks peaaegu juba ära bronninud, aga millegipärast ei kõla Brüssel üldse kutsuvalt. Vot Berliin! Sinna tahaks täiega tagasi minna, sest oma esimese reisi ajal nägin seal nii palju ägedaid kohti ja nüüd tahaks neid uuesti vaadata. Enam pole ma alaealine ka. Või Londonisse, Hamburgi, Münchenisse ... isegi Pariisi läheks veel hea meelega, aga Brüssel pole kunagi olnud mu unistuste reisikoht. Või peaks siiski üle vaatama.

4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Äh, Brüssel ei ole üldse jama :) Ma olen veidi erapoolik, kuna minu jaoks seostub see mälestustega.

Muidu ma ka vaatasin seda pakkumist, sest ma läheks iga kell Brüsselisse, kui vähegi saaks. Aga see pakkumine on üsna ebamugav.

1) Ryan sõidab teise lennujaama kui muud lennukid (sh Air Baltic) ja sealt bussipilet linna on 14 eur ots. Kokku 28 edasi-tagasi.

2) Ryan sõidab Riiast. Kui tahad bussiga Riia lennujaama sõita, siis sinna veel kuidagi Tallinnast saab (kuigi tuleb tunde lennujaamas lendu oodata), aga tagasi lennujaamast enam õhtul hilja busse ei sõida. Tuleb end lennujaamast Riia bussijaama organiseerida ja siis öist bussi oodata. Ja sinna ka veel bussipiletite hinnad otsa, kah u 14 eur ots.

Air Baltic lendab soodushinnaga u 140-160 eur eest Brüsselisse. Tallinnast. 40 eurot säästu ei ole kõiki neid ebamugavusi väärt. Vähemalt minu jaoks. Sest ma olen juba nii vana :)

Madli ütles ...

No selliste ebamugavuste tõttu jääb see reis küll ära. Ma olen nii mugav inimene, et tahaks ikka võimalikult lebolt sihtpunkti jõuda, isegi kui lean rohkem maksma.
Kusjuures ega ma teagi, miks mul sellised eelarvamused Brüsseli suhtes on. Tõesti ei tea. Ilmselt just nende eelarvamuste kummutamiseks peakski sinna minema.

Anonüümne ütles ...

Kui Brüsselisse ikkagi kunagi lähed, soovitan minna mai alguses. Siis on Europarlamendis lahtiste uste päevad ja sinna pääseb vabalt sisse. Samuti on seal igasuguseid lõbustusi välja mõeldud ja üles pandud. Topitakse igasugust nänni kaasa ja saad tutvuda sealse õhustiku ja ruumidega.

Ma olen vist kaks korda lahtiste uste päevale sattunud. Lasime ükskord sõbrannaga endast pilti teha, mis trükiti sealsamas kohe t-särkide peale. Saime endale ägedad öösärgid :D

Muidu seekord lahendasin mina oma reisikihu niimoodi:
http://www.reisidiilid.ee/sihtkohad/kuldsed-rannad-bulgaarias/ (mina võtsin Luna hotelli, väljumine 28.05)

Hea mugava inimese lahendus. Viivad kohale ja annavad süüa ka :)

Madli ütles ...

Oi, see Bulgaariareis tundub tõesti ahvatlev. Kui ma kunagi olen välja mõelnud, kunas puhkust võtta, siis hakkan ka pikemaid reise vaatama, aga praegu mõtlesin lihtsalt, et läheks nädalavahetuseks kuhugi lähedale.

Europarlamendi vaataks üle küll. Umbes 10 aastat tagasi käisin Strasbourgis ja ka sealsetes institutsioonides (Parlament jne, ei mäletagi enam kõiki nimetusi) ning need jätsid küll sügava mulje.