30 märts 2017

Liiga intelligentne

Eile sattusin nägema "Pealtnägija" reklaami (saadet ennast ma ei vaata), milles soigus üks noorhärra, et Kaitseväe asendusteenistuses sunniti teda tegema lihttöid ega kasutatud ära tema kui äärmiselt intelligentse inimese potentsiaali. Kuhu selline asi kõlbab, eksole? Lihtööd olgu ikka neile, kelle IQ on alla saja. Täna lugesin ka vastavat uudist ja sain juurde teada infokillu, et asendusteenistus toimus erivajadustega laste ... koolis või muus sarnases kohas. Vot siis tõusis mu pahameel sajakordselt.

Ei, mitte Kaitseväe vastu. Ma hindan tohutult inimesi, kes lähevad vingumata ja ennast hulluks valetamata ajateenistusse. Ma saan aru, et see võib nii mõnegi inimese elukorralduse pahupidi keerata, aga see on siiski kohustus Eesti riigi ees ja seda võiks ikkagi täita. Ma läheks veel nii kaugele ja ütleks, et ka naised võiksid (asendus)teenistusse minna, aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida. Ikka sellest kõrge IQ ja madala taktitundega härrakesest, kellele lihttööd nii häirivalt mõjusid, et ta neist suisa ärevushäired sai. Teate, mul on siiber sellistest "tarkuritest", kes ennast lihtsalt sellepärast teistest paremaks peavad, et neile on looduse poolt antud suurem õppimisvõime ja parem mälu, ilmselgelt aga mitte grammigi algatus- või empaatiavõimet. See tüüp oli teenistuses erivajadustega laste asutuses! Ma arvan, et see ving, soig ja üleolek oli nähtav ja arusaadav ka neile lastele ning milline mulje neile jäi? Et tuleb mingi tüüp ja lihtsalt peab ennast neist paremaks, liiga heaks, et nendega samaväärseid asju teha. Okei, võimalik, et selline töö on tüütu, aga ma usun, et keegi poleks tal keelanud samas asutuses näiteks mõnd muud rakendust otsida. Ja kui ka muud tööd ei olnud – issand jumal, see paar kuud veidike seinu värvida ja kappe korrastada ei ole ju nüüd nii hull, et kohe IQ kolinal keldrikorrusele langeks.

Ma juba kujutan ette, kuidas see härra oma tulevase naisega kodutöid jagama hakkab: "Ei, põrandaid ma ei pese, süüa ei tee, lapsele lasteaeda järele ei lähe, sest ma olen selleks liiga intelligentne. Õlut ma ei joo, see on matside jook, söögiks ka paluks kõige toitainerikkamaid roogi."

Muide, selle Harvardi kasvandiku kõrval olen ma küll idiootide idioot, aga tegelikult ei lubaks minugi IQ mul selliste madalate tegevustega oma vaimu nüristada, nagu näiteks tuletegu, riiete pesemine või – hoidku jumal – koristamine. Samas ma ei kurda, sest sellised nürid tööd mõjuvad väga loominguliselt ja toovad pähe jube huvitavaid mõtteid. Ilmselt mitte siiski kõigile. Ja noh, ma olen selline kummaline inimene, kelle jaoks ei ole ükski töö liiga tähtsusetu või alandav. Samas ei ole ma ka Harvardis käinud ...

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Täpselt samad mõtted! Nägin ka ainult reklaami ja mõtlesin, kas annab enam hullemaks minna sellel saatel. Tundub, et põhi ei ole veel saavutatud, et nii mõttetu pask eetriaega saab.

Ma ei süvenenud, aga kas ta mitte asendusteenistust ise ei valinud? Oleks võinud ka ajateenistusse minna nagu teised. Või oleks see poisut veelgi enam alandanud?

Madli ütles ...

Ma vaatasin saatelõigu ka ära ja kõik oli ootuspärane - kärbsest oli tehtud elevant ning jäeti mulje, justkui oleks vaene poisu eluks ajaks koristajaks sunnitud, mitte paariks kuuks erivajadustega laste kooli appi. Ise ta valis, jah, asendusteenistuse, sest Kaitsevägi ja ajateenistus "süvendavad militaristlikku mõtteviisi ühiskonnas". Idioot.