04 mai 2017

Minu hääled

Et küll küllale liiga ei tee, siis räägin ma jälle blogiauhindadest ja seekord sellest, kellele mu hääled läksid. Pikka sissejuhatust ei tee.


Arvamusblogide kategoorias ma hääli ei andnud, sest ma ise kandideerin seal ja poleks eriti eetiline sealt kedagi valida. Noh, muidugi ma võiksin teeselda head inimest ja rääkida, kui head kõik teised on ja siis hääletada, aga ma ei saaks seda juba sellepärast teha, et minu lemmikud – Marca ja Kristallkuul – ei osale. Teiste suhtes on mul kas antipaatia või ükskõiksus.

Aasta uustulnukale jäid samuti mu hääled andmata, sest kuigi ma uudistasin selles kategoorias põhjalikult ringi, ei leidnud ma midagi otseselt põnevat ja ma ei taha hääletada sellepärast, et "noh, midagi eriti head pole, aga eks ma hääletan siis mingi suvaka poolt, kes tuttav tundub".

Pere- ja beebiblogid. Üsna tume maa mu jaoks, sest ma ei loe neid, aga kuna ma juba hääletama asusin ja suht plass oleks vaid ühes kategoorias häält anda, siis uurisin veidi, äkki on seal kedagi, kes ei kirjuta sellist igavat iba "mu laps on nii vana ja teeb seda ja seda". Lõpuks leidsin sellise blogi, nagu jummeljuurikas.wordpress.com/ ja kuigi see ei lähe minu põhimõtetega eriti kokku, on seda huvitav lugeda siiski. 

Meesteblogid. Kui üldse kategooriate kallal iniseda, siis siin on see koht: mis kuradi meesteblogid? Miks ei võiks nemad olla arvamus-, kultuuri- või spordiblogid? Aga olgu, ma vaigistan oma sisemise feministi ja annan teada, et kuna ma ei tea siit ühtegi, siis hääli ka ei andnud.

Loomeblogid – oeh, miks mu elu nii raskeks tehakse? Ma tunnen ennast ju mitte millestki huvitatuna, kui ma seda kategooriat vaatan! No kohe üldse ei huvita mind sisustamine või isetegemine või vähemalt sellest lugemine. 

Eluliste blogide hulgast oli mul raske valikut teha, sest seal oli mul mitu lemmikut: MMurca, Ritsik ja Liis. Lõpuks andsin hääle Liisile, sest ta viimase postituse pilt on nii armas ja üleüldse on tal imeline oskus kirjutada huumoriga ka tõsistest ja kurbadest asjadest. 

Ilu- ja moeblogidest ei leidnud ma midagi, sest ma pole ilus ega moodne.

Toidublogide juurde jõudes oli mu valik selge: ikka Nodsu toidublogi, mis on mu meelest üks parimaid kohti, kust söögitegemist õppida. Tavaliselt satun ma toidublogisid lugedes paanikasse (hehee, see kõlab, nagu ma loeks neid), sest neis kasutatakse aineid, mida mul pole ja mis on liiga kallid ja mille jääkidega pole mul samuti midagi teha. Nodsu blogist olen ma saanud aga hästi palju katsetamisjulgust ja nii on valminud ka päris mõnusad road.

Ma ei viitsi nüüd kõiki teisi kategooriad välja tuua, milles ma hääli ei andnud, aga olgu siis öeldud, et ma olen väga trennikauge inimene ja videoid ka vaadata ei viitsi. Kui keegi teeks sellise spordiblogi, mis räägiks jalgpallist ja jalgpalluritest, siis oleks ma esimene lugeja, aga paraku sellist ei ole. Kui ma just ise seda ei tee ... mis pole üldse nii halb mõte. Kunagi kujundasin ma jalkaplakati, kuhu mugavalt tulemusi märkida ja see sai küll sõprade seas sooja vastuvõtu osaliseks. Mis see väike jalkablogi siis ära ole? Ma kardan aga, et rohkem peetakse spordiblogide all silmas seda, et inimene ise teeb sporti, mitte ei vesista teleka ees suud pandavate jalgpallurite peale. 


7 kommentaari:

Marca ütles ...

Aitäh tunnustuse eest! Ma pmst unustasin ennast kirja panna. Vaatasin, et galale niikuinii tulla ei saa, sest järgmisel päeval vaja niikuinii Tallinna tulla ju ja tahaks ikkagi koos teistega road-trippida, seega mõtlesin, et panen ennast kunagi hiljem kirja. Hiljem jõudis kohale nüüd paar päeva tagasi, kui teised juba hääletama hakkasid...
Ega ma eriliselt ei kahetse ka seda, blogisid on kirjas nii palju, otsustada on niigi raske, enamikku blogisid ei tea ma isegi neist kategooriatest, kus hääle andsin (arvamus, elu ja kultuur) ning tegelikult pole viitsimist ka süveneda. Niimoodi ei ole aus ju, äkki mõni neist tundmatutest on väga hea ja ma lihtsalt ei tea!?
Samas, arvamusblogide hulgas oli tõesti selliseid, mille vastu ka mina antipaatiat tunnen, seega hääletasin ikka sinu poolt, kuigi mõni teine võis ka vabalt sama huvitav olla seal, keda ma lihtsalt ei olnud lugenud :) See kõlas nagu ebaviisakas kompliment nüüd :)

Madli ütles ...

Mulle meeldivad ausad komplimendid :)
A ma eeldasingi sinu puhul, et kuna järgmisel päeval on niikuinii Rammsteini kontsert, siis äkki kaht päeva ei kannata Tallinnas olla. Ma ise ilmselt üritusele lähen ikka, sest Massimo on mu kodust viieminutilise jalutuskäigu kaugusel ja oleks patt siis kodus istuda ja jalga kõlgutada. Pealegi tahan ma oma abikaasale näidata, et kõik blogijad pole minusugused, vaid et leidub ikka oi-oi-oi kui erinevaid inimesi. Tema kui UG püsikülastaja jaoks oleks see üritus tõeline kultuurišokk :)

Anonüümne ütles ...

Oi, mina ka tänan selle armsa tunnustuse eest, nii tore!

Aga jalgpalluritest tuleksin kohe lugema. Tänu oma mehele on minust nii palju jalkainimest saanud, et Premier Leagues tunnen ennast päris kindlalt. Ja ei ütleks ära ka igasugustest teistest uutest teadmistest selles valdkonnas.

Kui sa veel ütleks, et sa Premier League Fantasys ka osaled, siis high five! Ja kui ei osale, siis järgmisel hooajal peaksid! :)

notsu ütles ...

huvitav, kas pandavate jalgpallurite teema sobiks ilublogindusse?

sest vähe siis ei ole ilus.

või meesteblogide rubriiki? sest mis mõttes ei ole ilusate meeste vaatamise blogi meesteblogi (vrd titeblogi, raamatublogi)?

Madli ütles ...

Jah, see oleks kahtlemata pretsedent, kui ma seksikatest meestest kirjutava blogiga meesteblogidesse trügiks, sest keegi ju üldiselt meestest ei kirjuta, kui mitte arvestada neid "ma armastan niiii väga oma abikaasat" stiilis jutte. Ma ei saa aru, miks ei kirjuta, sest teemana oleks "seksikad jalgpallurid" täiesti ammendamatu kullaauk, sest millisele naisele ei meeldiks pandavad mehed?

notsu ütles ...

lisaks: ehtsad tunded (sageli aegluubis), kandvad pausid...

Parim riälitisaade, ilma naljata.

Liis ütles ...

Sealt siis vist tuleb minu ainus hääl :) Aitäh.