27 juuni 2017

Feminist pahurdab: peokombed

Eile pidasime Steni sünnipäeva. Olid hea muusika, toredad inimesed, õlled, särgid-värgid ja üleüldse üks meeldiv esmaspäevaõhtu. Küllatulnud sõbrad olid Steni kaaslased Kaitseliidupäevilt, nii et põhilised jututeemad keerlesid ikka relvade, rakmete ja kunagiste sõprade ümber, kellega koos metsas käidud sai. Võiks ju arvata, et minusugusele pole need jutud just eriti huvipakkuvad, aga siiski – huvitav jutuvestja suudab ka lambipirni vahetamisest põneva loo rääkida. 

Seltskonnas oli aga ka üks meesterahvas, kes oli võtnud kaasa oma lapse ja kes arvas, et tema kohustus on minuga ainult ja AINULT oma lapsest rääkida. Teiste, oma meessoost sõpradega rääkis ta sõjast ja minuga lapsest. Laaaaaangweilig! Mind ärritas see kahel põhjusel: a) mind tõesti huvita võõraste inimeste lapsed. Mind ei huvita tegelikult ka võõrad inimesed ja nende elu, kui nad just väga huvitavad pole, aga lapsed ... oeh. Ärge saage valesti aru, oma tuttavate, sugulaste ja sõbrannade lapsi ma jumaldan ja võiksin tunde nende eluolust kuulata-rääkida, aga see huvi ei laiene võõraste tittede peale; b) see võib nüüd üllatusena tulla, aga ma tõesti suudan rääkida muudel teemadel ka. Ausalt. Kes ei usu, võib proovida, tulemused võivad olla šokeerivad.

Mulle tegelikult ei meeldi üldse selline meeste ja naiste segregatsioon, mida mõnedel pidudel harrastatakse. Noh, et "naised, olge teie siin ja rääkige naistejutte, meie räägime tähtsaid jutte". Miks ma pean? Äkki tahan ma hoopis meestega hängida? Või – oh õudust – et kõik suhtleksid koos? Ma tean, et sellised mõtted on liiga ekstreemsed, sest ma olen ennegi vastu päid ja jalgu saanud (mitte Stenilt, vaid naistelt enamasti), miks ma võõraste meestega suhtlen, aga, aga, aga.... Seni, kuni ma elan, keeldun ma kohustuslikest naistejuttudest ja suhtlen ikka nendega, kellega tahan.

Lõppu pilt aga mu uuest üliägedast kaltsukaleiust:


Kas sina hakkaksid daamiga, kes sellist maikat kannab, titejutte rääkima?

11 kommentaari:

Unknown ütles ...

Hei!
Tead mind paar päeva tagasi jäi sama asi häirima. Käisin isaga tema töökaaslasel külas ning töökaaslase naine hakkas kohe minuga sellistel aiateemadel rääkima, isaga jutustati ennist ehitusteemadel. Küsis ikka, et "Kas te kurki kasvatate sellel aastal?" jne. Võin ju muidugi rääkida, aga ausalt, minu isa teab ka kurkidest ja tomatitest ning minagi olen ehitusest huvitatud!
Võiks vähem sellist soolist jaotust olla. :)

Madli ütles ...

Mhmh, mind on ennegi üritatud "naistejuttudele" suunata, aga ma tavaliselt puiklen vastu, st ei viitsi neid rääkida, ERITI, kui ma saan aru, et inimene räägib neid ainult sellepärast, et ma olen juhtumisi naissoost, mitte sellepärast, et see parajasti aktuaalne teema oleks vms.

Marca ütles ...

Lohutuseks, mulle öeldi viimati seltskonnas, et ma peaks püüdma rohkem naiselik olla (käitumiselt)...Ja ma ei saa isegi kraaksuda oma blogis sel teemal, sest tuli välja, et ütleja loeb seda. Õudne elu!

Madli ütles ...

Mulle öeldi kunagi midagi sarnast, vihjates sellele, et korralikud naised ei kuula sellist muusikat nagu mina. Ma tänan sellest ajast iga päev kõrgemaid jõude, et ma korralik naine pole.

notsu ütles ...

a äkki see mees tahtis ise kangesti titejutte rääkida, aga teadis juba, et nende ülejäänud kaitseliitlastega ei saa, ja lootis, et äkki sinuga saab?

sest ma olen näinud päris palju värskeid ja natuke-vähem-värskeid isasid, kes tahaks õhinal gaasivalude ja hambatulemiste kogemusi vahetada.

notsu ütles ...

noh, et äkki tema peas nägi see välja "oh, äkki on siin seltskonnas nüüd üks normaalne inimene ka, kellega lastest rääkida".

Madli ütles ...

Ei, ta ringiekslevast pilgust oli aru saada, et ta otsis paaniliselt mõnda "naistele sobivat" teemat.
Teised kaitseliitlased olid ka üsna värsked lapsevanemad, nii et tahtmise korral oleksid nad saanud ka omavahel kogemusi jagada. Ma olen isegi viibinud sünnipäeval, kus mehed rääkisid omavahel oma laste kõhukinnisusest.

Anonüümne ütles ...

Aga miks sa siis ise mõnda huvitavat teemat üles ei võtnud?
Istud ja ootad, et mehed tehku. See on ju tüüpiline naine.

Madli ütles ...

Kus ma kirjutasin, et ma seda ei teinud?

Maasikas ütles ...

Ma ütleks pigem nii, et see "istud ja ootad, et tehtagu", kõlab nagu tüüpiline mees, mitte nagu tüüpiline naine. Anonüümsel ei ole siis tõenäoliselt vedanud naistuttavatega, kui selline suhtumine iseloomustab tema jaoks tüüpilist naist :)

Madli ütles ...

Ma ise mõtlen ka, et tavaliselt on (vähemalt minu empiiriliste kogemuste põhjal) just naised need, kes jutukamad on ning teemasid algatavad. Ok, mina olen tõepoolest erand, aga põnevamaid jututeemasid kui "mu titt tegi eile seda ja seda" suudan isegi mina algatada.

Kui nüüd tagasi tulla konkreetse õhtu juurde, siis ma tõepoolest võtsin igasuguseid teemasid ise üles, osalesin vestlustes jne, lihtsalt kui too mees konkreetselt minuga juttu alustas, tegi ta seda sajal korrast sajast titeteemal.