31 juuli 2017

Igapäevaelu

Puhkus möödus meil imemõnusalt mitte midagi tehes. Alguses oli korraks plaan, et äkki sõidaks kogu aeg ringi ja külastaks erinevaid kohti, aga õnneks jõudis terve mõistus koju ja küsis: "Aga millal sa siis puhkad?" Tõesti, tavaliselt ma puhkuse ajal ei puhkagi, vaja ju ometi seda igatsetud vaba aega maksimaalselt ära kasutada. Nüüd aga olime kodus, magasime südapäevani ja mängisime õues südaööni. Sõime värskeid turumaasikaid ja kukeseeni, grillisime ja veetsime niisama aias mõnusalt aega. Siinkohal pean tõstma käed taeva poole ja tänama kedagi oma naabrite eest: nii normaalseid inimesi pole ammu nähtud. Justkui teine pere!

Rõõmus Ernst kodutänaval.

Lisaks rääkisid naabrid põnevaid lugusid mu kodutänava kohta. Nimelt elas üheksakümnendatel siin üks omapärase stiiliga maakler, kes eelistas traditsioonilisele korterinäitamisele muid meetodeid: ta helistas lehekuulutuse kaudu korterit otsivatele neidudele, kutsus nad oma koju, vägistas ja tappis. Üheksakümnendatel ei ületanud see muidugi uudisekünnistki või jäi vähemalt teiste kuritegude varju. Lisaks on meil siin veel põlenguid ja litsimaju olnud. Milline värvikas elu!


Korraks käisime mere ääres ka, täpsemalt Võsul ja Käsmus. Ei, mitte Seitsmendas Taevas – lihtsalt metsa sees puhkamas ja lõõgastumas. Päevitada sai ka, aga mere ääres pidi siiski soojemate vammuste järele haarama. Herr Ernst kasutas ära, et nii palju toredaid inimesi kaasas oli, ja kamandas oma lemmikinimesed endaga õue mängima. Õnneks-kahjuks polnud mina üks neist.
Nüüd on puhkus läbi ja aeg tähtsate asjadega tegelda. Näiteks on vaja juurelda, kas minna Marilyn Mansoni kontserdile või mitte ...

3 kommentaari:

Marca ütles ...

Guugeldasin veidi: http://www.postimees.ee/30402/verise-minevikuga-mees-ihkab-uuesti-vabadusse ja http://www.postimees.ee/388366/kohus-vabastas-seksuaalkurjategijast-morvari-vanglast

Madli ütles ...

Jah, toosama. Mulle sattusid kätte ka tolle aja paberväljaanded ja seal oli kolmandal-neljanadal leheküljel pisike nupuke koos sarnaste lugudega.

Madli ütles ...

Ma vaatan ka, et need uudised on juba nullindatest.