07 juuli 2017

Puhkus!

Mul algab varsti pärast puhkus ja kuigi mu nohune nina soovitab mul kiiremas korras soojale maale sõita, siis ma väga ei taha. Vahepeal oli küll hull kihk minema põrutada, otsisin igasuguseid reise ja pakkumisi, aga siis tuli mulle meelde, et ahjaa, mul on laps ka. Teda ma ju ometi lennureisile ei vii. Teisena meenus mulle, et mulle tegelikult väga meeldib Eestis ja suvel on siin ju ka päris lõbus. Tegingi hoopis mõned kodused plaanid, mille sekka mahub ka väike ringreis. Panen need kirja ka, muidu unustan.


– Saaremaale! Ma ise eelistaks küll Lõuna-Eestit, sest Saaremaa on minu maitsele liiga igav, aga kuna mu peres on üks lõunaeestlane, kes ei viitsi enam kupleid ja järvekesi vahtida (mis tal viga on, aru ma ei taipa), siis seekord sai reisikohaks Saaremaa. Plaanis on lihtsalt ringi sõita ja vaatamisväärsusi avastada. Peaksingi uurima tegelikult, mida seal vaadata-uurida on.

– Tartusse! See on nüüd küll üllatus, eks. Nimelt on Uugil sünnipäev, kus esineb ka The Rockin`n Lady & The Rivertown Boys ja ma ei saa ju jätta sinna minemata. Isegi sobiv täpiline ja ülilühike ja liibuv kleit on olemas. Nüüd oleks vaja (rõhk sõnal "vaja") leida Tartust ka mõni juuksur, kes mulle midagi rockabilly-laadset pähe teeks. Ka seda peaksin millalgi uurima hakkama. Muus osas on üsna vaba kava, sest ega ma ju ometi ennast puruks rebima hakka – puhkus on ju ikkagi tšillimiseks.

– Tallinnas on mul samuti vaba kava, aga võimaluse (loe: ilma) korral tahaksin jõuda randa, Kadrioru parki, Politseiparki ja igale poole mujale, kus väljas lõbutseda saab. Karta on muidugi, et ilmast hoolimata pean ma need käigud ette võtma, sest üks meist, nimesid nimetamata, armastab kõige rohkem siin elus selliseid eriti rõlgeid ilmasid, mil vihm tuiskab näkku ja külm on. Mis kummalisi inimesi ma siia ilma toonud olen?

– Lisaks tahaksin ma avastada igasuguseid ägedaid kohvikuid ka muidu ajaveetmiskohti – nii Tallinnas kui ka Tartus. Minna üle pika aja Kumusse. Minna keset päeva kinno. Üks vahva fotosessioon mõlgub ka hinges, aga seda saan ma teha millalgi päikeseloojangul kohas, kus inimesi pole. Vabaõhumuuseumi tahaks ka minna, aga ma ei tea, kas kaheaastasel seal ka põnev on. Minul on kindlasti, sest ma mäletan juba viimasest korrast, kui väga mulle seal meeldis. Saaks piknikku teha ja pärast pankrannikul turnida. Meie pere on nimelt tohutu merelemb, nii et kui me kusagil sisemaal elaksime, läheksime vist kollektiivselt lolliks. 


***

Nüüd hakkan aga veel ideid koguma.

6 kommentaari:

notsu ütles ...

Mu trupil tuleb aastapäevakontsert 22. juulil tü muuseumis kl 19, ma ei saa veel ametlikult reklaamida, sest ei tea, kas sisse saab muuseumipiletiga või täitsa tasuta, aga aeg on jah teada. kõigepealt üks 40 minutit kontsertosa, seejärel näkitsemisega pause ja seejärel seltskondlikum tantsimine, sinna vahele paar edevamat barokinumbrit vahelduseks.

Madli ütles ...

Oi, see kõlab küll hästi! Ma uurin teiste plaane ka, aga võimaluse korral tulen vaatama.

notsu ütles ...

Seal saab ise tantsida ka, kui tahtmist on.

notsu ütles ...

Äkki saad ka Olgale teada anda? Ma olen üritanud kunagi meil tantsinutele seda infot saata, aga ma kardan, et mul pole enam tema kehtivaid kontakte. Isegi kui tal seekord huvi pole, parem ikka teada anda.

Madli ütles ...

Saan ikka! Kas kusagil on mingit täpsemat infot ka? Muuseumi kodukalt ma ei leidnud praegu.

notsu ütles ...

Saatsin kutse meili peale, kuulutust pole veel valmis jõudnud.