23 september 2017

28

Mul oli vahepeal sünnipäev ja kui mul ka oleksid olnud mingid suurejoonelised tähistamisplaanid, oleksid need kogu täiega lörri läinud, sest kaks päeva varem tõmmati mul üks tsüstiline purihammas välja ja et ilmselgelt oli sellest traumast veel vähe, tekkis ka põletik. Vahepeal õnnestus mul ka telefon ära kaotada, nii et istusingi päev enne sünnipäeva palavikukrampides ega saanud arstilegi helistada, et antibiotse nuruda. Päeva lõpuks olin ma ära söönud tööstuslikes kogustes valuvaigisteid ja viimane asi, millele ma mõelda suutsin, oli mingi sünnipäev. Niikuinii olid vananemismärgid sel hetkel juba silmaga näha. Järgmisel päeval oli aga kõik palju parem, sest ma sain antibiotse, ilusaid õnnesoove ja lilli. Ma suutsin isegi mõelda rukkipitsa ja koogi küpsetamise peale, aga pelkadeks mõteteks need ka jäid. Mis teha, õnneks on mu külalised harjunud, et peavad oma toidumoonaga tulema.

Aga jah - 28! Esimest korda ei mõtle ma päev pärast sünnipäeva oma muidu tavapärast omg-ma-olen-nii-vana-mõtet, vaid olen rõõmus. Üks ilus aasta taas möödas, palju õppetunde saadud, palju kindlasti saamata, aga elu läheb edasi! Küll ilma ühe purihambata, aga noh, vanadus, vanadus. Ma tegin endast ühe selvöpildi ka, et kunagi vanaduses tagasi vaadata ja ohata, kui noor ja ilus ma kunagi olin:


Jah, mu näopooled ongi nii erinevad, kui tundub. Eks ma põeks sellepärast, kui see mind huvitaks, aga ei huvita. 

Aga 28 on ikka nii äge olla! Nagu üks mu meessoost tuttav ütles, siis kaks aastat veel, kuni parim enne läbi saab. Ma ise leian hoopis, et kolmekümneselt see parim iga alles algab! Kohe üldse ei igatse taga seda aega, mil oli meeletu tung ennast tõestada ja pooleks rebida, et ikka äge olla. No ja 28 on ju ikka tohutult noor, kas pole? Oma töökohas olen ma igatahes kõige noorem.

Ma ei suuda praegu midagi tõsisemat rääkida, sest olen ikka veel valuvaigistite peal, aga äkki mõni järgmine kord. Jääme ootama.

2 kommentaari:

soodoma ja gomorra ütles ...

Kas too meessoost sõber teadis ka öelda, millal meestel see "parim enne" kukub?

Madli ütles ...

Meestel seda loomulikult pole, sest mida vanem mees, seda rikkam ja no naised ju tahavad alati rikast meest.