13 september 2017

Elu on keeruline ehk koolimured

Me saime loa ennast oma üürikorterisse sisse kirjutada. Sten tahab nimelt olla mingitel mulle arusaamatutel põhjustel kesklinlane ja kuigi mul endal otseselt midagi Kesklinna sissekirjutuse vastu pole, siis üks mure on mul siiski: kuhu kooli Ernst siis läheks? Praegu on ta kenasti Õismäele kirjutatud, mis tähendab, et tema piirkonnakooliks on kas minu kool või siis mu õdede kunagine kool. Mitte just kõige kõvema tasemega koolid, aga siiski tuttavad ja omad. Kesklinnas elades oleksid Ernsti piirkonnakoolid 21. kool, Kadrioru Saksa gümnaasium ning Südalinna põhikool. Mures olen ma just tolle viimase pärast, sest teadupoolest pole endine Liivalaia gümnaasium just kõige tugevam kool terves linnas. Ah, mis ma keerutan, ma ei taha Ernsti sinna mitte mingil juhul panna, sest juba minu kooliajal oli selle maine nullis ja kuigi ma tean mitut täiesti normaalset inimest, kes seal praegu õpivad, siis kehv maik on man siiski. 21. kooli ja Kadrioru Saksasse on aga kindlasti meeletu tunglemine ja äkki ta neisse ei mahu ... Oeh. 

Miks ma juba nüüd selliste muredega tegelema pean? 

Ideaalis koliksin ma kogu meie pere Õikale, paneksin Ernsti Õismäe kooli ja oleks õnnelik, et ta seal üksinda käia saab, ilma et ma taksoemmet mängima peaks. Õismäel on nimelt tohutult hea infrastruktuur, mis võimaldab minusugustel laiskadel oma lapsed lihtsalt uksest välja lükata ja suund kätte näidata. Ei mingeid meeletuid kiirteid või magistraale. Teisalt aga tahaks talle natuke paremat õpikeskkonda kui mulle endale ja äkki sellised tugevad kesklinna koolid pakuksid seda? Õpetaksid õppima jne? Ma ei taha küll oma vana ja praeguseks mitteeksisteeriva kooli kohta midagi halba öelda, aga keskkooliajast mäletan ma pigem igasuguseid kooliväliseid üritusi, suitsupause ja muud säärast, aga mitte meeletut õppimist ja pingutamist.

Veel suuremas ideaalis paneksin ma Ernsti Rocca kooli, aga see jääb iseenesestmõistetavatel põhjustel ära. Need kõigekõigemad eliitkoolid pole mul isegi mõttes, sest nii väga ma oma last ka ei vihka.

Nii ma olengi siin segaduses. Kirjutada ennast Kesklinna sisse või mitte.

6 kommentaari:

Pontu ütles ...

Vabanda, aga Kadrioru kool on väga hull pesa, ma Liivalaia tänava elanikuna kahetsen siiani, et oma lapsi Südalinna kooli ei pannud, nüüdseks on nad KSG lõpetanud...ja saksa keelega pole tavalisel noorel midagi teha, see on nii marginaalne. On nad siis ise ingl keelt ikkagi juurde pidanud õppima, ja poeg vaeseke, ei ole nii keelealdis, ja nüüd lonkabki ei üht ega teist.

Madli ütles ...

Oi, saksa keelega on ikka väga palju teha (räägin saksa filoloogina, kes töötab saksa ettevõttes). Pigem on probleem, et inimesi, kes saksa keelt õppida tahaksid, on nii tohutult vähe.

Pontu ütles ...

Filoloogina muidugi, ja ka hästi keelt oskajana, aga ega väike 1.klassi juts ei tea seda veel, et kohe filoloogiks tahaks...inglise kolledźi lõpetajad pole ju ka köik filoloogid.Pigem tahtsin öelda, et inglise keel jääb seal nõrgaks.

notsu ütles ...

hmm, mul on oma elukogemuse pealt mulje, et inglise keele saab nii ehk nii kuidagi suhu (mina õppisin enda oma raamatuid lugedes, väikevend arvutimängudest), aga igasugune muu võõrkeel on juba eelis. ja sks keel on grammatiliselt tublisti raskem kui inglise, nii et kui sellega alustada, peaks pärast inglise keelega lihtsam olema.

notsu ütles ...

Aga toredat sünnipäeva!

Madli ütles ...

Aitäh! Ma tähistan oma sünnipäeva ühe antibiootikumikuuriga.