15 november 2017

Jõuludest ja muust

Nii palju tööd on.

Kohustuslik vingumine tehtud, aeg liikuda positiivsemate teemade juurde. Järgmisel aastal tuleb Eestisse tervelt kaks vana rokipeeru ja ma pole veel suutnud otsustada, kummale minna. Ühest küljest meeldib mulle Guns & Roses rohkem, aga teisalt jälle ... Iron Maiden sobiks mu (majanduslike) plaanidega paremini. Peab uurima ja otsustama. Aastalõpud on alati keerulised, sest jõulud ja ägedad bändid ja ... Kuidas ma kogu logistikaga hakkama peaks saama?

Vahepeale üks kurb uudis ka, mida kõik juba niikuinii teavad: Itaalia ei pääsenud MMile. Kõige rohkem kahju on mul Buffonist, kes pidi oma karjääri nii kehvasti lõpetama. Ülejäänud Itaalia meeskond jätab mind suhteliselt külmaks, sest parimad on sealt niikuinii juba läinud. Aga ... see on ju Itaalia! MM ilma Itaaliata on nagu Napoleoni kook ilma konjakita. Kelle poolt ma nüüd siis olen, ah? Mu igavene lemmik Saksamaa Neuer on ka vigastatud, nii et sinna ei saa ma ka erilisi panuseid panna.

***

Kuna ma pealkirjastasin postituse nii pühaselt, siis natuke teemakohaselt ka: tööl on mul juba ammu jõulud käes ja see tähendab ka seda, et kui ma vaatan kalendrisse ja näen seal novembrikuud, olen ma pisut nõutu: oot-oot, mida ma siin juba mitu nädalat tähistanud siis olen? Kodus olen ma suutnud siiani tagasihoidlikku joont ajada, aga kui ma nägin poes pisikesi diskokuule, siis ostsin need ikkagi ära, riputasin lakke ja teesklesin, et need on jõulukaunistused. Lisaks olen ma mõelnud välja ka selle aasta jõulutraditsioonid. Asi on nimelt selles, et mul on kodus üks pärdik, kes hakkab juba jõuludest ja muust säärasest aina rohkem ja rohkem aru saama, nii et midagi vahvat võiks ju jõulukuul teha. Küll aga ei leia ma, et see "vahva" peaks olema igahommikune nänn sussi sees või mingi juraga täidetud advendikalendrid. Juba mõte sellele tekitab külmavärinaid. Aga lasteaias õpivad nad jõululaule, kus räägitakse päkapikkudest ja ma olen vist ise ka pahaaimamatult maininud, et headele lastele tulevad päkapikud ... Mida siis teha? Teeselda, et päkapikke siiski pole? Õnneks aga on olemas sakslased ja nende jõulutraditsioonid ja kuna ma ise olen ka piisake saksa verd, siis otsustasin, et ei mingeid päkapikke, Ernstile tuleb hoopis Nikolaus. 5. detsembri õhtul paneme sussi kamina peale ja 6. detsembri hommikul vaatame, mis sinna sisse toodud on. Kõik. Teised jõulutraditsioonid, mis niivõrd asjade ja tarbimisega seotud pole, on meil käik jõuluturule, piparkookide meisterdamine, kodune jõulukaunistamine, jõululaulude laulmine (kui Ernst laseb, praegu on ta nõus kuulama ainult "Sa vaid kuulatut") ja paar jõulukontserti-etendust ka. Lisaks siis veel lasteaiaüritused. Jõulukinkidega lahendasin ma samuti olukorra endale kõige paremini: ainult üks kingitus ja see ei tähenda mitte seda, et mina kingin ühe ja veel igaüks ühe, nii et kokku on hiiglaslik kuhi, vaid et mina kingin ühe ja kõik. Oma perekonnale ma juba ütlesin, et Ernstile on kink ostetud ja rohkem osta ei tohi. Ma loodan, et keegi teine kusagilt kinkidega välja ei hüppa, sest siis läheb mul juba raskemaks. Lihtsalt ... ma saan aru, et lastele on jõulud põhiliselt kinkide saamise aeg ja nii vahva on ju vaadata, kuidas laps kingihunniku üle rõõmustab, aga ma lihtsalt vihkan tarbimiskultust. Ma vihkan asju, mida ei kasutata, ma vihkan mõtteviisi "peab midagi kinkima" ja kõige vähem siin maailmas tahan ma ise hakata juurutama oma lapsele seda, et rõõm seostub asjadega. Praegu ta õnneks veel seda ei arva ja rõõmustab kõige rohkem siis, kui keegi külla tuleb või keegi ta kontserdile viib, nii et kuni võimalik, hoian ma tarbimismaaniat kodust eemal.

***

Lõppu väike soovitus ka: täna on etv2 pealt "Toni Erdmann" ja see on kohustuslik vaatamine kõigile.

15 kommentaari:

notsu ütles ...

kelle poolt... eee... Island? Costa Rica? Columbia? kõik jätsid eelmistel suurturniiridel hea
mulje.
Belgia meeldis mulle EM-il ka, aga nende poolt pole nii huvitav olla, nad on ühed favoriitidest.

ja vbla olen ma sellega ebapopulaarne, aga Portugal ei ole samuti ebasümpaatne. Ronaldo Ronaldoks, aga Sanches on näiteks väga tore mängija (ja noor, tähendab, teda näeb ka siis, kui R. pensionile läheb).

Madli ütles ...

Mul oli tegelikult hästi hea meel, et Rootsi edasi sai (sest Zlatan), aga Itaaliat oleks ikka tahtnud näha, sest Buffon on mu lemmikväravavaht pärast Neuerit.

Kusjuures ma olen selline kohutav jalkavaataja, kes kujundab tihti eelistuse alles mängu käigus. Mõni lihtsalt mängib sümpaatsemalt kui teine. Loomulikult Saksamaa vastu ei saa keegi.

Portugal meeldib mulle ka ja isegi Ronaldo, sest midagi pole teha, ta on hea mängija. Vanemana isegi parem, enne ahastas ta liiga palju.

notsu ütles ...

kogu draamaqueenluse juures saab ta tegelikult jah kaptenitööga isegi hakkama.

EMilt jäi mulle ka Prantsuse koondis sümpaatsena silma. eriti Griezmann ja Pogba.

Aga eelmisel MM-il olid Costa Rica ja Colombia toredad. (ja mul oli kahju, et Colombia Uruguay vastu välja kukkus, kuigi see võimaldas jälle kauneid embusi ilusate meeste James Rodrigueze ja Diego Forlani vahel ja ilusate meeste embusi pole kunagi liiga palju).

notsu ütles ...

Muide. tänu sinu jalkateemale hakkasin ma uurima, kes nüüd õieti kvalifitseerusidki. ja tänu sellele olin sellega eriti värskelt kursis ja teenisin võistkonnale mälumängus 2 punkti, sest teadsin kohe öelda 2 MMi noviitsi: Islandi ja Panama.

kocmoc ütles ...

mina maailma suurima itaaliapõlgurina (jalgpallis, riik on tore) olen muidugi rõõmus. mulle on terve elu prantsusmaa meeldinud, island ka tore, teised eriti ei huvita, aga mänge vaadates üldiselt oma lemmiku ikkagi kahe hulgast valin.

Madli ütles ...

Mul on samad tunded Prantsusmaaga: riiki armastan, jalgpallimeeskonda põlgan :)

Kui kindlat lemmikut pole, siis valin ma lemmiku mängu käigus või juhul kui mängivad mõni Euroopa maa ja keegi teine, siis eelistan Euroopat. Mu üldised soosikud on Saksamaa, Rootsi, Šveits, Hispaania ja Uruguay, teised nii tugevaid tundeid ei tekita. Võita võiks Saksamaa (kuigi ma selles kahtlen) või Rootsi.

Madli ütles ...

Mu vend kommenteeris:

"Hispaania, Belgia, Inglismaa, Saksamaa, Brasiilia
Nende seast tuleb keegi"

Mina küsisin vastu: "Saksa ka? Neuer on ju tsipa vigastatud?"

Venna vastas: "Valuksarjas väga hästi mänginud, Konfödeka võitsid sisuliselt varumeestega ära
valiksarjas*
Ja Prantsusmaad ei saa ka unustada.
Mina ütlen, et Neuer on oma atraktiivse mängustiili tõttu kõvasti haipi saanud, De Geat saab praegu juba paremaks lugeda."

Vot nii.

notsu ütles ...

mulle oli Prantsuse mängustiil ebasümpaatne kuni viimase EM-ini, kus nad mängisid väga toredasti - sümpaatsemalt kui Itaalia. ja võit Saksa üle, mis nad finaali viis, oli teenitud.

absoluutne nadiir oli muidugi Domenechi ajal. ja Deschampsi ajal on asjad ülesmäge läinud.

notsu ütles ...

a kas tema Inglismaa-usul on ka mingeid põhjendusi?

Madli ütles ...

Küsisin, kas Inglismaa on tugev praegu, ta vastas:

"eks küsimärke on, aga nad ju võiksid vahelduseks võita midagi..."

Minu meelest on Inglismaa täpselt see tiim, kes ei suuda oma vormi ajastada kunagi suurvõistluste ajaks: muidu on nad jumala okeid, aga enne EMi või MMi on neil alati mingid sisetülid, sest keegi lõi kellegi naise üle vms. Ja eks Inglise klubimängud on sada korda paremad kui koondisemängud.

Mulle Inglismaa ei meeldi. Siis, kui Lampard veel mängis, võis vaadata, aga enam mitte. Koledad on nad ka.

notsu ütles ...

jaa, minu arust mängivad nad suurturniiridel kuidagi tujutult - eriti kui peaksid kellegi käest sisse saama.

ja inglise fännid on kah ühed hullemad, vene fännidega võrreldavad (aint et inglise fännid pidid peksma hakkama siis, kui nende koondis kaotab; vene omad siis, kui nende koondis võidab, aga kaotuse korral lasevad kõrvad lonti ja lähevad vaikselt koju).

notsu ütles ...

kuigi koledusega seoses möönan ma, et Rooney on küll kole ja kipub kaklema, aga mingis omas žanris on ta natuke nunnu, terjeri stiilis või umbes nii.

Madli ütles ...

Rooney oli nooremana ikka päris tülgastav, nüüd vanemana on lood veidi paremad, AGA siiski mitte piisavalt head, et tema pärast kohe Inglismaa mänge vaatama peaks. Samas on jalgpallis teada ka päris häis ilusakskasvamisi: nt Schweinsteiger, Messi ...

Ma enne unustasin öelda, et Poola võib vabalt must hobune olla, sest Lewandovski lõik valiksarjas kõige rohkem väravaid ja on üleüldse väga heas vormis. No ja Horvaatia ka.

notsu ütles ...

oo jaa, Schweinsteiger. kusjuures tema oli ju kah noorena kole riiakas, pärast sai täitsa tasakaalukaks mängijaks.

Rooney riiakus on vähemalt alati ka üsna aus olnud, ses mõttes, et on ka neid, kes sõidavad teistele sisse kaalutletult, puhtalt ja nii, et vahele ei jääks - Rooneyl on tavaliselt lihtsalt kaane pealt visanud. mis muidugi ei ole eriline küpsuse tunnus, aga need kaalutletud ründajad on ikkagi ebameeldivamad. minu mäletamist mööda on nt Robben sellist asja harrastanud.

notsu ütles ...

(ja "ründaja" oli siin üldkeelses tähenduses, mitte jalgpalli omas.)