20 detsember 2017

Eesti Laul 2018 - 1. poolfinaali laulud

Elina Nechayeva - "La Forza"


Kohati läks liigseks kriiskamiseks minu jaoks, aga samas kartsin ma hoopis hullemat, kui ma esitajat nägin. Mitte, et mul Elina vastu midagi oleks, see, kuidas ta "Raadiot" laulis, meeldis mulle väga, aga no pole ooper mu teetass ja ma eeldasin, et eks siit mingi ooperilaks tuleb. Keskelt lõi tümpsu ka sisse, nii et mulle meenus kohe mingi Evelin Samuel eurolaul (oli vist "Diamond of Night"). Ei midagi üllatavat, kui just lavashowga ei rabata, aga ma ei usu - raudselt seisab Elina pika kleidiga keset lava, tuul juustes.


Desiree - "On My Mind"

Tavaline raadiopopp, mis ilmselt kellelegi meelde ei jää. Või kui jääb, siis ainult see mantrana korrutatav refrääniosa, aga kes seda kus laulis ... Igav. Edasi nüüd vaevalt saab.
Täiendatud: proovisin just (5 minutit pärast kuulamist) laulu meenutada, aga no üldse ei meenu.


Miljardid - "Pseudoprobleem"

Esimest korda kuulsin seda laulu "Rahva oma kaitse" vahepalana ja toona mõtlesin, et appppppi, kui igav! Kerige edasi! Praegu kuulasin uuesti, teatava eelarvamusega muidugi, sest mulle ei meeldi eriti Marten Kuningas ja see, et ta endast nii palju arvab. Ikka on igav. Sõnad on muidugi head, aga neid võiks keegi hoopis luuletusena ette kanda, sest viis oli lihtsalt tüüpiline inin ja võiks olemata olla. Liiga hipsterlik minu jaoks, tähelepanu kipub hajuma.


Stig Rästa - "Home"

Algab täpselt nagu see mingi Prantsuse tšiki laul "Lolita", jätkub nagu Ed Sheeran (vist?) või nagu mõni teine välismaine lembelaulik, keda ma üldse ei kuula. Siit ka mu arvamus: laul on ju hea produktsiooniga, Stig suudab kindlasti laval suuri kutsikasilmi teha ja kitarriga naisi võrgutada, aga selleks, et mulle meeldida, on ikka rohkemat vaja, kui hüüda lavalt "Give a little love to me". Eurovisioonile iseenesest sobiks, ma juba kujutan ette, kuidas ta kitarriga laval istuks, ümber küünlad ja hulluvad naised. Mina eelistan aga natuke tooremat muusikat ja KUI viitsin, siis pärast näitan ka, millist.


Tiiu x Okym x Semy - "Näita oma energiat"

Oeh. Tahaks näha nüüd selle laulu lavaversiooni näha, kuigi raudselt mingi suvaline karglemine. Mulle ei meeldi sellised "oujee, oleme nii energilised" tüüpi laulud. Räpi vastu pole mul midagi, aga too üllitis meenutas millegipärast neid Skyplusi (?) tõlkelaule - sõnad olid lihtsalt nii kohutavad. 


Aden Ray - "Everybody's Dressed"

Oi, selle järgi tantsiks küll! Kuigi laulja hääl on nii nõrk ja kehv, et refrääni ajal hoidsin ma kõrvu kinni, siis mõnus rütm päästab. Teist korda muidugi ei viitsiks kuulata (refrään on ikka kohutavalt halb - ma loodan väga, et mitte taotuslikult), lõpp hakkab venima, aga tubli, et üritab! Ma kardan muidugi, et otse võib see refrään isegi veel kohutavam olla, aga elame, näeme.


Sibyl Vane - "Thousand Words"

Algus on paljutõotav, aga refään vajub ära. Minu maitse jaoks veidi liiga mažoorne, aga see on minu isiklik tragöödia - meeldivad ju mulle nt Kosmikud ja Metro Luminal, kes on ühed melanhoolsematest bändidest üldse. Aga tulles tagasi selle laulu juurde: kui ma ei teaks, et kõik Sibyl Vane'i laulud on sellised, siis ma täiega fännaks praegu, sest ometi üks laul, mis natuke meenutab rokki! Aga kuna ma tean, siis olen veidi pettunud.


Etnopatsy - "Külm"

Miks, miks peab igal aastal olema mingi etnolaul? Miks? Mulle üldse ei meeldi selline etnosült! Jube kurb on see, et lauljad on väga ilusate häältega ja kahtlemata ka musikaalsed - miks ennast sellise jura peale raisata? Sõnad on ka veidi lihtsakoelised ja see hella-hellatamine tekitab tülgastust. 


Iiris & Agoh - "Drop That Boogie"

Esimene emotsioon: nagu Nicky Minaj + Kesha ju! Kuulan edasi ja pettun. Iirisega olen ma lapsepõlves koos laulnud ja ma tean, et ta suudab ikka palju enamat kui see laul. See on aga pehmelt öeldes ... igav. Iiris võiks rohkem oma häälega mängida - tal on selline hääl, mis meeldib väga või ei meeldi üldse, aga on kahtlemata väga omapärane ja mängitav. Miks siis valida selline isikupäratu laul, mille isegi mina saaksin ära laulda? Kahju, ma ootasin enamat.


Vajé - "Laura (Walk With Me)"

Kõlab nagu mõni Rootsi bänd, Avicii või SHM ja kuna eelpoolnimetatud mulle meeldivad, siis miks mitte, võib kuulata küll. Poole peal muutub natuke igavaks ja hakkab häirima see, et ma oleks seda laulu justkui kusagil varem kuulnud. Aga kus? Ma jäingi hoopis sellele mõtlema ja seega ei suutnud laulule keskenduda.


***

Midagi eriliselt silmapaistvat polnudki, ei heas ega halvas mõttes. Aa, see etnojura oli, aga ilmselt kõikidele teistele see meeldib, mina olen lihtsalt imelik. Edasi saadaksin viimase laulu, Sibyl Vane'i ja Elina ka - mitte, et ta mulle meeldinud oleks, aga las inimene laulab, kui ilusti oskab. 

Aga endiselt - kuhu jäi kvaliteetne Eest metal ja rokk? Näited siin:4 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Goresoerd kandideeris, aga ei osutunud valituks :)

Selle looga: https://www.youtube.com/watch?v=YlFatKJX-pE

Madli ütles ...

See on ju sada korda parem kui muu ila, mida ma täna kuulama pidin! A õnneks on Evestuse Eesti Laulu lugu ka kuulatav.

Anonüümne ütles ...

No ma ka olin valmis juba plakateid maalima "Goreseord Eurovisioonile", kui alles demo kuulsin. Jumala hea lugu mu meelest.

Madli ütles ...

Mhmh, nüüd ma olen veel vihasem žürii valiku üle - kogu aeg räägitakse, et tahetakse näidata ERINEVAT Eesti muusikat, aga kokkuvõttes valitakse ikka sama inin ja esitajad, kes pärast Eesti Laulu mitte midagi ei üllita. Et mõni PÄRIS bänd ka Eesti Laulule pääseks ... Raisk. Isegi üllatav, et Sibyl Vane edasi pääses, aga ilmselt sellega sai ka žürii rokidoos täis.