06 detsember 2017

Jõulukuu

Räige peavalu on. Ma just kallasin omale vett pähe, et seda kuidagigi leevendada. Aitas küll, aga ainult hetkeks.

(Võtsin peavalutabletti, aga pidin kohe tualettruumi jooksma seda välja oksendama).

Täna lähen hambaarstile. Ilmselt ei vaja mu kehv tuju rohkem põhjendusi. Huvitav, kuidas suhtuks hambaarst sellesse, kui mul keset puurimist süda pahaks läheks?

***

Jõuluaeg toob esile kaht tüüpi inimesi: ühed, kes juba septembris hakkavad jõululaule ümisema, on ööl vastu 1. detsembrit stardipakkudel, et lõppude lõpuks saaks jõulukaunistused välja võtta, ja teised, kes kasutavad tervet detsembrikuud selleks, et kogu maailmale teada anda, kui mõttetud ikka jõulud on, kui mõttetud on kõik jõulukaunistused ja kingitused ja inimesed, kes jõule armastavad on ka lollid ja üleüldse on kõik üks suur tarbimine.


Ja siis olen mina, kellel on sügavalt suva, kuidas teised jõule veedavad. Peaasi, et mind millekski ei sunnita. Ma olen kingistressist loobunud, aga jõulupidude ja kaunistamise tralli teen ma rõõmsalt kaasa, sest mulle meeldib. Isegi päkapikud on meie kodus igahommikused külalised, sest lasteaias on isegi nädalakavas sees, et arutatakse, mida päkapikud tõid ja ma ei taha, et Ernst peaks tundma ennast tõrjutuna. Niisiis on igal hommikul saapa sees väike maiustus.

***

Jõulupeod! Mulle meeldib enda töökoha jõulupoliitika, et minnakse koos kuhugi heasse restorani sööma. Ei mingeid nõmedaid ühismeisterdamisi või kontserte või loosipakke või muud iba, mis mulle külmavärinaid tekitavad – lihtsalt hea söök ja meeldiv seltskond. Sel aastal läheme näiteks Olde Hansasse. Ma juba sajaga ootan, sest ise ma nii kallites restoranides käia ei jaksa, aga luksust tahaks ikkagi nautida. Aga! Mul on ju üks töökoht veel ja selle jõulupidu toimub Hiltonis! Seal peaks luksust oksendamiseni saama. Lisaks veel lasteaia jõulupidu, kodune istumine, väike reis Rootsi, jõuluooper Ernstiga ... Tegemisi peaks jaguma. Ühe hea sõbrannaga teeme ka oma jõuluõhtu, mil me piparkoogimuffineid teeme. Muide, kas pole nii, et kui kodus on umbes kaheaastane või veidi vanem laps, siis tahetakse koos igasuguseid nunnusid asju teha, näiteks piparkooke? Noh, ma mõtlesin ka, et päästaks Ernsti meisterdamisikaldusest – ostsin piparkoogitaina, kraamisin vormid lagedale ... ja siis tegin ise piparkooke ja kaunistasin neid ka üksi. Ernst vaatas pealt ja keeldus kaunistamisest. Ma ei tea, miks ma arvasin, et MINU laps huvitub söögitegemisest ja meisterdamisest?


Aastavahetuseks pole küll plaane, aga sinna on ka aega. Peaasi, et oleks õlut ja ilutulestikku ja head muusikat. Oih, kas ma tegin nüüd alkoholireklaami? 

3 kommentaari:

notsu ütles ...

et miks sa arvasid, et laps huvitub söögitegemisest? ee... äkki seepärast, et talle meeldib nõudega mängida?

Madli ütles ...

Piparkoogitegemine pole muidugi eriline söögitegenine ka, aga ma mõtlesin vist, et kellele siis ei meeldiks meisterdamine ...

notsu ütles ...

mulle nt ei meeldi peaaegu mingisugune meisterdamine peale söögitegemise. ja vbla katki läinud riiete nõelumise ka.