27 jaanuar 2018

Eesti muusikaauhinnad

Vaatasin neljapäeval Eesti muusikaauhindu, et veidi populaarse Eesti muusikaga ka kursis olla. Tööl kuulan ma Berliini raadiot, kodus DMi, nii et peavoolumuusika läheb minust muidu päris mööda, aga kuna ma olen siiski mälumängur, siis kursis võiks olla.


Kuulasin ja vaatasin ja mu peas hakkas keerlema mitu küsimust.- Kuidas on võimalik, et aasta rockalbumiks valitakse Marten Kuninga inisemine? Kes valis? Inimesed, kes pole eales rocki kuulanud? Ma usun, et UG viskaks välja sellise inimese, kes selle plaadiga tuleks ja seda mängima panna tahaks.

- Miks ei valita aasta punkalbumit? Ma tegelikult tean ka vastust: ilmselgelt kardetakse punkareid ja teiseks on punkaritel pohhui ka, aga .. mõelge ikkagi minu peale ka. Eelmisel aastal andis Kurjam välja maailma geniaalseima nimega plaadi "Surm tappis ära" ja oleks ju väga vahva olnud selle eest mõni auhind haarata.

- Miks pööratakse nii suurt tähelepanu hiphopile ja nii väikest rockile ja metalile? Eestis on väga häid palju häid rock- ja metalansambleid ja väga palju halbu räppareid, aga ometi domineerivad viimased, kui kedagi esinema kutsuda vaja on.

- Aasta laul ... kas ma olen ainus, kellele see tülgastavana tundub?

- Me kõik nõustume, et Eesti 90ndate diskomuusika on midagi, mida tahaks unustada ja mille mitteeksisteerimist teeselda, eksole? Ja siis antakse auhind panuse eest Eesti muusikasse Pearu Paulusele. ... ... Mul pole sõnu. Miks, lihtsalt miks? Teate, kes võiks saada selle auhinna? Allan Vainola. Vot tema panust oleks raske alahinnata.

- Juba enne muusikaauhindade jagamist räägiti suure elevusega Nexuse kokkutulekust, justkui oleks see hea asi. Kas tegelikult ka kellelegi meeldis see ansambel? Ja miks, MIKS OMETI peaksid nad uuesti kokku tulema. Teate, kes võiks kokku tulla? Metro Luminal.


4 kommentaari:

Liisu ütles ...

Üritus on nendele, keda kotib ja publikule. Metro Luminali ei koti. Metalbände ei koti. Rokkbände ei koti. Ja publikut ei koti need, mis keda ma just nimetasin.

Madli ütles ...

Jube kurb.

Mirell Järv ütles ...

Vastus kõikidele küsimustele on: kes müüb rohkem, kes toob rohkem raha sisse jne. Kõik need: Marten Kuningad, hiphopi artistid ja poplauljad teenivad sitaks raha, mitte ainult endale, vaid ka kõigile asjaosalistele; klubidele, kus esinevad, raadiotele, kes neid mängivad ja mida iganes. Kui palju on võimelike mingi punkbänd siis raha kokku kühveldama, kui neil pole kiljuvaid 12 aastaseid fänne :) Auhinna saab ilmselgelt see, kes rohkem müüb ja kes oskab müüa. Mnjah.

Madli ütles ...

Nojah, eks ta nii kipub olema jah. Aga poriseda tahan ma ikkagi :)