19 jaanuar 2018

Raske on elu, kui on nii vähe soove

Ernstil tuleb varsti sünnipäev. Mis nüüd varsti tegelikult, kahe kuu pärast hoopis, aga vanavanemad on juba ennast tagajalgadele ajanud ja uurivad: mida kinkida. Nende plaan on teha koos mingi suurem kingitus, sest kes siis ikka mingit väikest nänni tahab. Siit aga algabki mu hädaorg: mida kingituseks küsida, kui ma tegelikult ei taha talle üldse mingeid suuri mänguasju? Või lihtsalt mänguasju? Enda poolt tellisin ma talle ühe veoauto (lasteaiakasvataja oleks rõõmus, sest lõpuks on Ernsti autod huvitama hakanud), aga rohkem talle küll asju vaja pole. Mingeid mängukööke vms kola ma ei taha, sest me saame olemasolevate asjadega väga edukalt rollimängud maha peetud ja pealegi eelistan ma, et tal poleks väga palju asju, millel on vaid üks funktsioon. Kuidas muidu loovus areneb siis? 

Ühesõnaga, ma olen hädas.

Võiks ju mingit kasulikku kraami kingiks küsida, aga see poleks ka see, sest sünnipäevakingid võiksid ikka rõõmu valmistada, mitte mingi suvaline jope või teksapüks olla. Kõige rohkem rõõmu valmistaks Ernstile muidugi kommipakk või see, kui keegi lubaks tal multikaid vaadata, aga ei, ei ei, nii helded me siin majas pole.

Mul on endal alati sama häda, kui keegi kingisoovi küsib. Mingid traditsioonilised naistekingid ei lähe ÜLDSE peale (ehted, lõhnad, kreemid), raamatuid loen ma viimasel ajal veebist, mingit tilulilu ei taha, nii et tavaliselt soovitan ma midagi söödavat tuua. Nüüd aga ei saa ma suhkrut ka süüa, nii et asjad lähevad veel keerulisemaks. Oeh. Õnneks pole mul nii pea ohtu sünnipäevakinkideks.

Lõppu üks nunnu pilt tulevasest sünnipäevalapsest:


5 kommentaari:

Nele ütles ...

Kui ühe funktsiooniga asju ei taha ja loovust tahaks arendada siis kas erinevad meisterdamise asjad ning pusled ei oleks variant?
Minu 4-aastase üks lahedamaid kinke on see rakettide tegemise komplekt https://www.fatbraintoys.com/toy_companies/hotaling_imports/djeco_space_tap_tap.cfm Saab ise luua eri kombinatsioone, haamerdamine arendab koordinatsiooni ja peenmotoorikat. Eesti mänguasjapoodides täitsa müügil, leidsin lihtsalt välismaise lingi esimesena. Djecol on üldse palju loovust arendavaid mänguasju, lihtsa ja selge disainiga ka.

Madli ütles ...

Sellised komplektid oleks küll naelapea pihta ja ilmselt midagi sellist kingin ka. A vanavanemad tahavad kinkida midagi suuremat ja selliste asjade osas on mul küll pea tühi.

notsu ütles ...

mingi üritus kuskil põnevas kohas (à la Ahaa keskuses -ma tln kohti ei tea -, mis arendab kah loovust)?

Madli ütles ...

See oli ka mõttes, et minna jälle kuhugi, kus saab ujuda või äkki hoopis Stockholmi Junibackeni muuseumi. Ilmselt see variant tulebki, sest liigsed mänguasjad on saatanast :)

Siki ütles ...

Ma proovin lapsele alati kinkida koosolemise aega, et ei oleks ainult asjad, vaid ka mälestused. Ja mõnikord ongi see parem variant, sest kui ta täpselt ei tea, mida tahab (ja kui ma ka ei tea xD) siis nt siit https://www.kingitus.ee/kingitused-kategoorias/kingitused-sobrapaevaks olen alati midagi leidnud. Väiksema lapsega on keerulisem veits aga nt maiasmokaga saab ka minna kommitegemist uudistama jne. Ja selliseid lehti on teisigi veel muidugi, kus elamusi pakutakse.