17 veebruar 2018

Hobidest

Selles Facebooki grupis, mille liige ma olen, tuli vahepeal jutuks, kuidas oma olemasolevale tööle lisa teenida, ja käidi välja idee, et võiks ju oma hobid rahaks teha. Easy-breezy, kui su hobiks on nt torutööd või muu säärane, mida inimesed ikka vajavad. Minul aga ... Esmalt ma arvasin, et mul ei olegi hobisid, aga pärast järelemõtlemist siiski leidsin mõned:

a) lugemine;
b) mälumäng;
c) diivanijalgpall.

Millegipärast pole keegi mulle nende harrastamise eest siiani maksta tahtnud. Pubides on küll mõned õlled lauale kukkunud, kui keegi on avastanud, et "omg, ise naine, aga teab, mis suluseis on", aga see tulu on üsna marginaalne olnud. Lugemise eest saaks ju tasu küsida raamatutes, st ma olen kuulnud, et vahel mingid kirjastused annavad tasuta raamatuid, et nendest siis kirjutaks, aga mulle see ei sobiks, sest mulle ei meeldi sunniviisiliselt kirjutada, eriti midagi arvustada. Ma loen väga palju, aga arvustan neid väga harva ja seda ainult siis, kui mulje on olnud erakordne - muidu mitte. Ja mälumäng ...

Eilne saavutus.

Ei saa salata, et ma olen mälumängus päris hea ja seda nii punktide a) kui ka c) kui ka lihtsalt hea mälu ja ebaterve uudishimu pärast. Sellega teenimiseks aga peaksin ma olema sada korda parem, kiirem ja oma elu sellele pühendama. Ma ei taha. Või siis minema "Kuldvillakusse", aga mõte telekaameratest täidab mind õõvaga.

Ühesõnaga, oma hobidega ma teenimisvõimalusi ei näe. Mulle meeldib veel lisaks kodutuid kasse aidata, aga see hobi viib pigem välja kui toob sisse. Lapsed meeldivad ka, aga millegipärast mu laps ei taha mulle maksta selle eest, et ma teda hoian. Muid hobisid nagu polegi. Oskusi vist ka mitte, st praktilisi oskusi. Ma küll oskan teha ühe tikuga ahju tule, aga see pole ka vist midagi erilist? Adobe programmid on suht peas ning veebi- ja trükireklaamide tegemine ka käpas, aga see on mu töö, mitte hobi.

Nii et jah, millised on need hobid, mis sisse toovad? Käsitöö vist? Mingite asjade õpetamine? Ma olen mõlemas suht koba, sest ma ei oska käsitööd ja õpetamine ajab mind alati närvi, sest ma ei saa aru, kuidas teised aru ei saa, mida ma õpetan. Nii lihtne ju! Ja siis olen ma vihane ega suuda adekvaatselt reageerida. Vist ei tasu siis üldse alustatagi. Nii et hobidega teenimine on minu puhul suht võimatu.

3 kommentaari:

notsu ütles ...

mul on see lotovõit kukkunud, et üks asi (vana tants), mis algas hobina, toob nüüdseks natuke raha sisse.

ja just sain mälumänguvõidu eest baarikrediiti, mille mina realiseerisin väga maitsvate oliivide ja kohvi kujul.

Madli ütles ...

Mhm, sina tulid mulle esimesena meelde, kui tulutoovate hobide peale mõtlesin. A alguses see vist ei toonud sisse?

Mälumäng on mulle toonud asjadena paar maiustust, aga muidu lihtsalt palju huvitavaid teadmisi ning kooliaal lihtsalt pääsemist kontrolltöödest.

notsu ütles ...

Sisse jah alguses ei toonud, kuigi algusest peale on see vähemalt peaaegu kõik oma kulud ise ära katnud.

Pisike sissetulek tekkis sellest siis, kui olin 10 aastat tegelenud.