05 veebruar 2018

Leidsin kolesõna

Sisulooja (sisuloome, sisu loomine ja muud tuletised).


Mul kukkusid käed klaviatuurilt maha, kui seda sõna Playnupu (mingi blogijate/youtuberite võistlus) tekstis nägin. Mida kuradit? Mida see üldse tähendama peaks? Ma saan aru, et selle rõlge sõna alla on hea koondada nii kirjutajad kui ka videote tegijad, aga see ei muuda kahjuks seda sõna inimlikumaks. 

Kole vaadata, kuidas kantseliit slängi tungib.

7 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Mu meelest ei tungi see sõna üldse tavaellu. See on turunduslik termin. Meie, blogijad, üksteist selle nimega nimetama ei hakka. Räägime ikka blogijatest ja videoblogijatest (kuigi mina ise neist ei räägi, nii et ma ei tea, kuidas neid nimetatakse), fotoblogijatest (?). Mingit sõna tuleb ju kasutada.

Madli ütles ...

Jah, ma mõtlesin ise ka, et mingit sõna tuleb ju kasutada, aga ... ikkagi on kole. Ja ma olen küll mingitest blogidest lugenud (ei mäleta, kahjuks, millistest), et tegeletakse kvaliteetse sisu loomisega. Veel hullem oleks "sisu tootmisega", aga seda vist pole veel kirjutatud, thank god.

Anonüümne ütles ...

Hea, et pole kontendi loomine :D

Madli ütles ...

Ma vist olen seda värdväljendit ka kuulnud :) Mis teha, "kirjutamine" on liiga prosta sõna.

notsu ütles ...

ma jäin mõtlema, mida "sisulooja" küll rohkem tähendab kui lihtsalt "looja". ehk mis sorti muule loojale see vastanduma peaks? vormiloojale? aga kas on olemas loomingut, millel pole vormi? kas nad peavad silmas disaini? aga kas disain ei ole mingis mõttes sisu? kas sisu ja vormi saab päriselt lahutada (kui tegu pole just pakendi ja sinna sisse pandud asjaga)?

Madli ütles ...

Ilmselt peetakse silmas, et blogikanal on justkui pakend ja siis sinna kirjutatavad /filmitavad jutud on siis asi, mis sinna kanalisse sisse pannakse. A ikkagi – miks luua kolesõna, mis on pealegi veel segase tähendusega, kui eesti keeles on olemas sõna "autor"?

notsu ütles ...

ma olen vähe maganud, nii et ma lugesin tükk aega su kommentaari ja mõtlesin, mis loom see blogikana on, kellel on pakend. :D